Bir Sosyal Melodi Roman Çocukları

Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Lisans ve Yüksek Lisans bölümü öğrencilerinden oluşan “Aynı Hava Aynı Nefes Aynı Ses” isimli gençlik grubu tarafından yazılan ‘Roman-ca Bir Önleme Müzik’ isimli proje kapsamında Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde bir konser düzenlendi.

Bir Sosyal Melodi Roman Çocukları
Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Türk Ulusal Ajansı tarafından kabul edilerek hibe almaya hak kazanıp uygulamaya konulan projenin kapanış faaliyeti olarak gerçekleştirilen "Bir Sosyal Melodi: Roman Çocukları" isimli konserde çocuklar müzik alanındaki yetenekleriyle aktif bir şekilde rol aldılar. Son derece başarılı geçen organizasyona Yalova Üniversitesi öğrencileri projede görev alan Roman çocuklar ve aileleri katıldı.

Avrupa Birliği Eğitim ve gençlik Programları Eylem 1.2 Gençlik girişimi olan 2012-2013 Akademik yılında yapılan  “Roman-ca Bir Önleme: Müzik” adlı proje 1 Ekim 2012 tarihinde başlayıp 28 Şubat 2013 tarihinde son buldu.  5 ay süren projenin ardından gerçekleşen konserde Roman çocuklar müzik alanındaki yeteneklerini sergilediler.

YORUM EKLE

banner137

banner138