MARKA, Bölge Müzelerini tanıtıyor

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu müzelerimizi yurt içinde ve yurt dışında tanıtmaya devam ediyor. ‘Geçmişten Günümüze Bithnya’ konulu sergiler, ne yazık ki antik dönemde Bithnya’nın önemli bölgesi Termal’in de yer aldığı Yalova’da, henüz sergilenebileceği bir müzenin olmaması nedeniyle Yalovalılar tarafından görülemiyor.

MARKA, Bölge Müzelerini tanıtıyor
Midilli ve Kocaeli’de açılmıştı

 Avrupa Birliği - Türkiye Kültürler Arası Diyalog Hibe Programı’nın Müzeler Bileşeni çerçevesinde;  Doğu Marmara Kalkınma Ajansı koordinasyonunda, Bolu, Düzce, Sakarya ve Kocaeli Müzeleri’nin katılımlarıyla oluşturulan “Doğu Marmara Müzeler Ağı” adına hazırlanan ve Yunanistan’dan Piraeus Bank Kültür Vakfı’nın da ortak olduğu “Arkeolojik Eserler ile Tarihsel Gerçeklik Arasında Bağın Yeniden Kurulması” projesi kapsamında daha önce Yunanistan Midilli Adasında ve Kocaeli Müzesinde “Geçmişten Günümüze Bithynia” isimli sergiler açılmıştı.

‘Geçmişten Günümüze Bithnya’ sergisi Sakarya’da

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) - Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler İşbirliği Ağı  koordinatörlüğünde yürütülen “Arkeolojik Eserler ile Tarihsel Gerçeklik Arasında Bağın Yeniden Kurulması” projesinin üçüncü sergisi “Geçmişten Günümüze Bithynia” konseptinde  24 Eylül 2012 tarihinde saat 15.00’te Sakarya AFA Kültür Merkezinde yapılacak. Bithynia dönemi eserlerine ait fotoğraflarla “Günlük Yaşam, İnanç, Sağlık, Tiyatro, Savaş, Gladyatör Oyunları ve Ölüm”  temalarının işlendiği sergiye katılım herkese açık ve ücretsiz olacaktır.

YORUM EKLE

banner137

banner138