Tiyatrolar Haftası “Sıfır Noktası” İle Son Buldu

Yalova Belediyesi’nin, Tiyatrolar Haftası nedeniyle organize ettiği etkinlik programı Düşün Tiyatro oyuncularınca sahneye konan “Sıfır Noktası” isimli oyunla son buldu. Oyuncularını Yalovalı tiyatro severlerin oluşturduğu gurup tarafından sahnelenen oyun izleyicilerden tam not aldı.

Tiyatrolar Haftası “Sıfır Noktası” İle Son Buldu
Özgür Serdengeçti’nin yazdığı, Melike Diribaş’ın yönettiği, Moderatörlüğünü Gökhan Bingöl’ün yaptığı oyunun oyuncu kadrosu ise şu isimlerden oluştu; Adalet Akarca, Dilek Akarca, Mustafa Ertürk, Ömer Toka ve Özgür Serdengeçti. Oyunda büyük bir kimyasal tesiste meydana gelen patlama sonucu oluşan kimyasal sızıntı nedeniyle oturdukları sitenin sığınağında bir araya gelen 5 kişi yaşam mücadelesi anlatılmakta. Oyunun en can alıcı noktası ise; kurtulabilmek için dışarıya çıkıp yetkililere ulaşılması gerektiğine karar veren sığınak sakinleri aralarında kura çekiyorlar. Bu noktada oyun durdurularak bu seçimin kararını seyircinin yapması isteniyor.

Yapılan oylama sonucuna göre ilk önce bir kişi dışarı yollanıyor. Oyun 4 kişi ile devam ettiriliyor. Fakat istenilen sonuç alınamadığından bu kez iki kişi dışarı yollanmak üzere yeniden seyircinin oylamasıyla kura çekimi yapılarak dışarı yollanıyor ve kalan iki kişiyle final sahneleniyor. Oyun esnasında kimin gönderileceği belli olmadığından oyuncular çıkabilecek farklı sonuçlar için final sahnesi hazırlamış durumdalar. Yapılan mizansen ve oyun seyircilerden tam not alırken, oyuncular soyun sonunda ayakta alkışlandılar.   

YORUM EKLE