Tufag Yeni Dönem Çalışmalarına Başlıyor

Türk Kültürünü, Halk oyunlarını, Halk müziklerini araştırmak ve bu araştırmaları geliştirmeyi kendine amaçla çalışmalar yürüten Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme ve Gençlik Spor Kulübü Derneği (Yalova TUFAG) yeni sezon çalışmalarına başlıyor.

Tufag Yeni Dönem Çalışmalarına Başlıyor

Kurulduğu günden itibaren her yıl 7'den 70'e bütün yaş gruplarına açmış olduğu Halk Oyunları kursları ile 500'e yakın kişiye Halkoyunlarını, Halk Müziğini aşılayan derneğimiz 06 Ekim 2012 Cumartesi günü eğitmen Mustafa Özçelik önderliğinde çalışmalarına başlayacak.

TUFAG Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Çınar, “Derneğimiz her geçen yıl kendini geliştirmeyi ve her geçen yıl daha iyi işlere imza atmayı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda geçtiğimiz yıl 20. Türkiye Halk Dansları Yarışması’nda üçüncülük ödülünü Yalova’ya kazandırmış, düzenlediğimiz festivaller ile Yalova’nın ve Türk Kültürü’nün Dünya’da tanınmasına büyük katkılar sağlamıştır. Yeni dönem çalışmalarımızda da yeni ve eski kursiyerlerimizle TUFAG kültürünü hak ettiği şekilde yaşatmayı amaçlamaktayız.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

banner137

banner138