Yalova’ya yeni bir psikolojik danışmanlık merkezi açılıyor. Kuruculuğunu Klinik İmge Emine Koçak’ın yaptığı Mono Psikoloji & Akademi 28 Ekim Cumartesi günü saat 13:00’de açılışını gerçekleştiriyor. Danışmanlık Merkezi’nde Klinik Psikolog Koçak ile birlikte danışman olarak Psikolog Betül Begüm Yalçın, danışanlarını kabul edecek. Yetişkin/Bireysel Terapi, Ergen Terapisi, Çocuk Terapisi ve Online Terapi olarak danışma hizmetleri verecek olan Mono Psikoloji & Akademi, değişen dünyada değişen ihtiyaçlara karşılık modern, etik, kanıta dayalı hizmetler vermeyi planlarken, bireylerin güçlü yanlarını keşfetmelerini, potansiyellerine ulaşmalarını ve şefkatli bir yerden bakarak alternatifler geliştirmelerini amaçlıyor.

Klinik Psikolog İmge Emine Koçak Kimdir?

2016 yılında İngilizce psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında “ Çocuk İstismarı- Duygusal istismar” konulu projede grup yöneticisi olarak yer almıştır. Lisans eğitiminden sonra İstanbul Aydın Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünü başarı ile bitirerek Klinik Psikolog unvanını almaya hak kazanmıştır. 2018 yılında pedagojik formasyonu tamamlayarak okulların danışmanlık biriminde yer almıştır. Takip eden yılda çocuk değerlendirme testleri eğitimini tamamlamıştır. Kognitif Davranışçı Terapiler Derneği’nde Prof. Dr. Mehmet Zihni SUNGUR tarafından verilen Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamlayarak akredite terapist olmayı hak kazanmıştır. Şema Terapi Enstitüsü’nde Prof. Dr. Gonca SOYGÜT PEKAK tarafından verilen uluslararası onaylı Şema Terapi eğitimini tamamlamıştır. Enstitü Ay tarafından verilen 1. Düzey Avrupa Akredite EMDR eğitimini tamamlamıştır. Oyun terapisi alanında uzman isimlerden biri olan Hülya ÜSTEKİDAĞ tarafından verilen Çocuk Merkezli Oyun terapisini başarı ile tamamlamıştır. Alanında öncü isimlerden Reyhana SEEDAT tarafından verilen çocuklara yönelik DEHB ve Travma Odaklı Oyun Terapisi üzerine eğitimlerini tamamlayarak bu alanlarda da uzmanlaşmıştır. Çocuk-Ergen-Yetişkin bireylerle online/yüz yüze terapi kabulüne başlamıştır.

Psikolog Betül Begüm Yalçın Kimdir?

Sağlık Tesisi Çalışmaları Tüm Hızıyla İlerliyor Sağlık Tesisi Çalışmaları Tüm Hızıyla İlerliyor

2021 yılında İstanbul Medipol Üniversitesinden onur derecesi ile mezun olmuştur. Lisans eğitiminde toplumsal cinsiyet, kadın psikolojisi dersleri almıştır. Lisans hayatı boyunca birçok üniversitenin psikoloji ve PDR günlerine katılmıştır. 2022 yılında İstanbul Arel üniversitesinde Klinik Psikoloji Tezli programına başlamıştır. Şu anda tez dönemindedir. Birçok klinik ve hastanede psikolog olarak staj yapmıştır. Çocuk ve ergenlerde bilişsel davranışçı terapi, çocuk değerlendirme testleri eğitimini tamamlamıştır. Klinik Psikolog Karin Karakulak Özkan tarafından verilen Bilişsel Davranışçı terapi eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca farklı bir bakış açısı kazanmak için de DATEM Derneği’nde Prof. Dr. Ebru Şalcıoğu tarafından verilen temel ve ileri düzey Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamlayarak terapist olmaya hak kazanmıştır. Şu anda yetişkin bireylerde online/ yüz yüze terapi kabulüne başlamıştır.

Haber/Göktuğ Doğukan Yüksel

yalova-klinik-psikolog-mono-danisma-danisan-merkez-psikoloji4yalova-klinik-psikolog-mono-danisma-danisan-merkez-psikoloji2yalova-klinik-psikolog-mono-danisma-danisan-merkez-psikoloji