Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Satranç Federasyonu ve Yalova Satranç İl Temsilciğinin katkılarıyla 30 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında yapılan müsabakaların startını ise Yalova Vali Yardımcısı Deniz Pişkin, Spor Şube Müdürü Ertan Arabacı ve Satranç İl Temsilcisi Erkan Şat gerçekleştirdi. Organizasyonda sporcular açık kategori, 12 yaş ve altı ile 8 yaş ve altı kategorilerinde ter döktü. 
Türkiye’nin satrançtaki en faal illeri arasında yer alan Yalova’da yeni sezonun ilk turnuvası nefes kesti.
Kıran kırana geçen müsabakaların ardından açık kategoride şampiyonluğu Arda Yusuf Yalçın kazandı. Kaan Çınar Kasımoğlu ikinci, Erdem Ateş üçüncü, Muhammed Umud Sıtkı dördüncü ve Çınar Bektaş’ta beşinci oldu.
Bir diğer kategori olarak  12 yaş ve altında birinciliğin sahibi Ömer Alp Koyunoğlu oldu. Koyunoğlu’nu Kadir Seyit Kahraman ikinci, Abdullah Emir Karafil üçüncü, Göktuğ Batur Kilim dördüncü ve Deniz Ege Duran beşinci olarak takip etti.
8 yaş ve altı kategoride ise çekişme hat safhada yaşanırken kürsünün en üst basamağına Ahmet Kemal Kahraman çıktı. Bu kategoride Ümit Baran Sıtkı ikinci, Elif Ayza Sarıkaya’da üçüncü oldu. Bu üç ismi Emre Erkara ve Mehmet Akif Erçelik takip etti. 
Yalova Satranç İl Temsilcisi Erkan Şat, “2023-2024 sezonunu Amatör Spor Haftası Satranç Turnuvası’yla açtık. Turnuvamızda mücadele eden tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Performanslarıyla güzel bir organizasyon oldu. Ayrıca aramızda bulunan ve başlama hamlelerini gerçekleştiren Yalova Vali Yardımcısı Deniz Pişkin ve Spor Şube Müdürü Ertan Arabacı’ya teşekkür ederim. Emeği geçen hakemlerimize ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Eksikler Lideri Etkilemedi! Eksikler Lideri Etkilemedi!

Yalova-Satranç-Amatör-Turnuva5Yalova-Satranç-Amatör-Turnuva4Yalova-Satranç-Amatör-Turnuva3Yalova-Satranç-Amatör-Turnuva2