Salon inşaatı gece gündüz tanımıyor

Yalova’ya salon sporları konusunda yenilikler getirecek olan yeni salon inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Yeni spor salonu ile Yalova salon sıkıntısının önüne geçmesinin yanı sıra ayrıca hem ulusal hem de uluslararası şampiyonalara ev sahipliği yapabilecek.

Salon inşaatı gece gündüz tanımıyor
7 Milyon 697 Bin TL bedelle ihalesi yapılan, 2 Bin 500 seyirci kapasiteli yeni salonun 2014 yılında teslim edilmesi bekleniyor.

Atatürk Stadyumu arkasındaki eski yan çim saha olarak adlandırılan yere yapılan ve fore kazık sistemiyle temeli kurulan spor salonu için ekipler, var güçleriyle çalışıyor. 2014 yılının ilk aylarına kadar yetiştirilmesi planlanan spor salonu birçok ulusal ve uluslararası salon müsabakalarına ev sahipliği yapacak. 7 Milyon 697 lira bedelle ihale edilen 2 Bin 500 seyirci kapasiteli spor salonunun yapım işi için 650 günde tamamlanıp teslim edileceği planlandı.

14 Haziran 2012 tarihinde ihaleyi alan firma ile sözleşme imzalandı. Bin
180 metre kare oyun sahasına sahip spor salonunun 993 metrekarelik alanı, seyirci tribünü olarak planlandı. 520 metrekarelik antrenman salonu, 514 metrekarelik minder salonu bulunan projede seyirci bekleme, sporcu bekleme, VIP fuaye, yayın odası, engelli vatandaşlarımız için asansör ve tuvaletler ayrıca planlandı. Spor salonunun tamamlanmasının ardından, ilimiz salon sporlarında modern bir yapıya kavuşmuş olacak.

YORUM EKLE

banner137

banner138