YOSK’un KKTC Turkcell maçı 4 Mayıs’a ertelendi

Garanti Bankası Tekerlekli Basketbol Süper Liginde 5. Sırada yer alan Yalova Ortopedikler Spor Kulübü ligin 17. Haftasında evinde karşılaşacağı KKTC Turkcell müsabakası 4 Mayısa ertelendi.

YOSK’un KKTC Turkcell maçı 4 Mayıs’a ertelendi
Daha önce 20 Nisan Cumartesi günü açıklanan müsabaka tarihi federasyon tarafından Tekerlekli Basketbol A Milli takımının Dubai’de yapacağı 10 günlük kamp dolayısıyla ileri bir tarihe alındı. Avrupa kupalarına katılma hayalini sürdüren Yalova Ortopedikler Spor Kulübü 15 günlük ara ile KKTC Turkcell karşılaşmasına daha rahat hazırlanacak.

4 Mayısa ertelenen Yalova Ortopedikler Spor Kulübü- KKTC Turkcell müsabakası Yalova Atatürk Spor Salonunda oynanacak.

Yalova Ortopedikler Spor Kulübü Başkanı Alpaslan Erkoç,” Fafta sonunda KKTC Turkcell ile oynayacağımız karşılaşma 4 mayısa ertelendi. Bunun sebebi ise Tekerlekli Basketbol A Milli takımının Dubai’de yapacağı 10 günlük kamp dolayısıyla Türkiye’nin 2020 Olimpiyat Oyunlarının en büyük adayı olmasından dolayı Tekerlekli Basketbol Federasyonu Paralimpik Oyunları için kaliteli bir takım oluşturma sebebidir.  Biz verilen 15 günlük arayı en iyi şekilde hazırlanacağız. Avrupa Kupalarına katılmak istiyoruz. Rakibimizin yaşacağı puan kayıpları bizi Avrupa’ya götürecek” dedi. 

YORUM EKLE

banner137

banner138