Erteleme Maçında Kazanan Sugören Oldu Erteleme Maçında Kazanan Sugören Oldu

Sarı Lacivertli ekibimiz kura çekimi sonrasında yeni sezonda A Grubunda mücadele edecek. Yalova ekibinin rakipleri ise İstanbul Efendileri, Net Değerleme Mavi Birlik, Ege Üniversitesi Daçka, İlkler Şehri Uşak, İstanbul Ankaspor, Cedi Osman Basketbol ve Adana Sertaş Spor oldu. TB2L’de 2023-2024 sezonu 3-6 Kasım 2023 tarihleri arasında başlayacak ve 1-4 Mart 2024 tarihinde son bulacak.

İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen ve Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) YouTube kanalından da canlı yayınlanan kura çekimine; TBF Genel Sekreteri Dr. Serhan Antalyalı, TBF Yöneticileri ve kulüp temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren TBF Genel Sekreteri Dr. Serhan Antalyalı, “Bizim için çok önemli olan TB2L, üst ligelere oyuncu yetiştiren önemli bir mecra. 16 farklı şehirden 32 takımın mücadele edeceği ligde mücadele edecek olan tüm takımlara sakatlıksız ve başarılarla dolu bir sezon diliyorum.” ifadelerini kullandı.

TBF Erkek Ligleri Sorumlusu Oktay Yılmaz ise “Geçtiğimiz yıl ligimizde mücadele eden takımlarımızda yer alan yönetici, antrenör ve sporcularla sezonumuzu tamamladık. Emeği geçen herkese bu uyumlu çalışmaları için teşekkür ediyorum. Ayrıca ligimize yeni katılan ekiplerimizle birlikte tüm takımlarımıza başarılar diliyorum.” dedi.

16 farklı şehirden 32 takımın mücadele edeceği TB2L’de 2023-2024 sezonunda 4 farklı grupta oynanacak olan müsabakalar 3-6 Kasım 2023 tarihinde başlayacak olup 1-4 Mart 2024 tarihinde tamamlanacaktır. Play-off müsabaka programı daha sonra ilan edilecektir.

tb2l-basket-basketbol-yalova-haber-spor (1)