turkiye-tekerlekli-sandalye-basketbol-lig-ortapedik-yosk-sezonTürkiye Basketbol Federasyonu(TBF) himayesinde düzenlenen ve HDI Sigorta Yalova Ortopedikler Spor Kulübü(YOSK)’nün mücadele ettiği Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi A Grubunda 11. Hafta geride kaldı.

Yalova’da Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Yardımı Yalova’da Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Yardımı

10’da 10 yaparak puanını 20’ye çıkartan Galatasaray liderliğini sürdürürken, 12 puanlı temsilcimiz ile 10 puanı bulunan Muş BESK küme düşme hattını oluşturdu.

11. haftanın açılışı Hatay’da gerçekleştirildi. Tosyalı İskenderun saha ve seyircisi önünde HDI Sigorta Yalova Ortopedikler Spor Kulübü(YOSK)’nü ağırladı. İlk yarıyı 51-26 geride kapatan Yalova ekibi mücadeleyi 81-64 kaybetti. Lider Galatasaray deplasmanda Muş BESK’i ilk yarısını 45-20 üstün tamamladığı müsabakayı 77-57 kazandı.

Şampiyonluk adaylarından İzmir Büyükşehir Belediyespor evinde Karabük Demir Kartal takımını ilk yarısını 35-22 önde kapattığı maçta 72-62 devirdi. Bu haftanın kapanış maçında ise Gazişehir Gaziantep ağırladığı Balıkesir Büyükşehir Belediyespor engelini 90-65’lik skorla aşmayı başardı.

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi A Grubunda 12. Hafta maçları 27-28 ve 29 Ocak 2024 tarihleri arasında oynanacak. HDI Sigorta Yalova Ortopedikler Spor Kulübü ise bu haftayı bay geçecek.

Editör: Arda Yavuz