Yalova Üniversitesi, akademik birimlerinin üstün yetenekli öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından yürütülen dört önemli proje ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenmeye layık görüldü.

Blok Zincir Ağlar Üzerinde Yasal Olmayan Para Transferlerinin Graf Teorisi ve Yapay Zekâ Yöntemleri ile Tespit Edilmesi

Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği öğretim üyelerinden Prof. Dr. Murat Gök'ün liderliğini üstlendiği ve Arş. Gör. Emine Cengiz’in bursiyer olarak görev aldığı bu proje, TÜBİTAK 1002-A Hızlı Destek Programı kapsamında destekleniyor. Proje, blok zincir teknolojisi üzerinde yürütülen araştırmalarla yasa dışı para transferlerini Graf Teorisi ve Yapay Zeka yöntemleri ile tespit etmeyi amaçlıyor.

Derin Öğrenme Algoritmaları ile Konuşmacı Tanıma Sistemi

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Adem Tuncer'in danışmanlığını yaptığı bu projede, Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi Tuğçe Nur Ardeç ile birlikte çalışılıyor. TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı tarafından desteklenen bu proje, derin öğrenme algoritmalarını kullanarak konuşmacı tanıma sistemlerinin geliştirilmesini hedefliyor.

Çapraz Bağlı Kitosan/Karragenan Hidrojellerinin Sentezi, İlaç Salım Sistemlerinde Uygulanması ve Karakterizasyonu ile Ekoloji Dostu Alternatif Biyositlerin Geliştirilmesi, Kozmetikte Uygulanması ve Karakterizasyonu

Kimya Mühendisliği Bölümü öğrencileri Çağlanur Yaşar ve Ece Yavuz'un, Kimya Mühendisliği bölümü öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Berrin Saygı Yalçın danışmanlığında yürüttüğü projeler TÜBİTAK 2209-B programı dahilinde desteklenmektedir. İlk proje, "Çapraz Bağlı Kitosan/Karragenan Hidrojellerinin Sentezi, İlaç Salım Sistemlerinde Uygulanması ve Karakterizasyonu" adını taşırken ikincisi "Ekoloji Dostu Alternatif Biyositlerin Geliştirilmesi, Kozmetikte Uygulanması ve Karakterizasyonu" başlığıyla TÜBİTAK tarafından desteklenecek.

Yenidoğan Canlandırma Tamamlandı Yenidoğan Canlandırma Tamamlandı

yalova-universite-tubitak-proje-ortak-destek5yalova-universite-tubitak-proje-ortak-destek4yalova-universite-tubitak-proje-ortak-destek2