67 Sokak Hayvanı Sahiplendirildi

Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinde sokak hayvanlarının sahiplendirilmesine devam ediliyor.

67 Sokak Hayvanı Sahiplendirildi

Hafta içi 10:00-12:00 ve 14:00-16:00 saatleri arasında pandemi kurallarına uyularak ziyaret edilebilen Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi hafta sonları da 12:00-15:00 saatleri arasında kapılarını ziyaretçilerine açtı. Yapılan çalışmaları yerinde inceleme fırsatı bulan ve can dostlarımızı yakından gören vatandaşların birçoğu ise sahiplenerek merkezden ayrılıyor. 2020 yılının başından bugüne kadar toplam 67 sokak hayvanı sahiplendirildi.

Satın alınmaması sahiplenilmesini yönünde ziyaretçilere bilgiler aktardıklarını belirten Veteriner İşleri Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi yetkilileri; “Açık şeffaf bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ziyaret programlarımızı genişleterek hafta sonlarına kapılarımızı açtık. Böylelikle hayvansever vatandaşlarımız Cumartesi ve Pazar günleri de 12:00-15:00 saatleri arasında merkezimizi ziyaret edebilirler. Son teknoloji cihazlarımız ve ekipmanlarımızla sokak hayvanlarının bakımlarını merkezimizde üstleniyoruz. Bununla birlikte merkezimize gelen vatandaşlarımıza kedi ve köpek satın alınmaması yönünde uyarılar yapıyor,  sahiplendirilme yönünde teşvik ediyoruz” dediler.

YORUM EKLE

banner137

banner138