Daha yaşanabilir bir Yalova için kent kimliğini her geçen geliştiren ve güzelleştiren Yalova Belediyesi, yeni bisiklet ve yürüyüş yolları için çalışmalarını sürdürüyor. Sağlıklı yaşamı ve kent içinde bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla başlatılan bisiklet yolu projesinde; Gaziosmanpaşa Mahallesi’ndeki 8. Sokak’ta asfalt serimi devam ediyor. Toplam 770 metrelik yol güzergâhında çalışmalar, Kemer Köprü Caddesi’nden Gaziosmanpaşa Caddesi’ne kadar devam edecek. Kemer Köprü Caddesi ile Şelale Sokak arasında kalan alanda ise dekoratif aydınlatmalar kullanılarak göze hitap edecek bir çalışmaya imza atılacak.

Yalova Belediye Gaziosmanpasa Mahalle Kemerkopru Bisiklet Yol (6)Çalışmalarla ilgili bilgi veren yetkililer; “Bisiklet ve yürüyüş yolu çalışmalarımızda aşınma tabakasının serimi ile baskı işlemleri eş zamanlı olarak devam ediyor. İlk olarak Kemer Köprü Caddesi’nden başlayan çalışmalar, yaklaşık 590 m uzunluğundaki Gaziosmanpaşa Caddesi’ne kadar devam ediyor. Akabinde yaklaşık 180 metre uzunluğundaki 8. Sokak’ta da çalışmalarımızı da kısa sürede tamamlayacağız. Baskı çalışmamızın tamamlanması sonrasında dekoratif boyama asfalt boyama, çizgi çalışmaları, dekoratif aydınlatma ve peyzaj çalışmalarını da tamamlayarak yolumuzu hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız” ifadelerine yer verdi.

Yılan, İtfaiye Ekiplerince Çıkartıldı Yılan, İtfaiye Ekiplerince Çıkartıldı

Yalova Belediye Gaziosmanpasa Mahalle Kemerkopru Bisiklet Yol (5)Yalova Belediye Gaziosmanpasa Mahalle Kemerkopru Bisiklet Yol (4)Yalova Belediye Gaziosmanpasa Mahalle Kemerkopru Bisiklet Yol (3)Yalova Belediye Gaziosmanpasa Mahalle Kemerkopru Bisiklet Yol (2)Yalova Belediye Gaziosmanpasa Mahalle Kemerkopru Bisiklet Yol (1)

Editör: Arda Yavuz