Havaların Isınmasıyla Asfalt Çalışmaları Başladı! Havaların Isınmasıyla Asfalt Çalışmaları Başladı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurdun kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Ankara ve Antalya'nın batı ilçeleri ile Isparta il genelinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Rüzgarın batı kesimlerde güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-80 km/saat) esmesi bekleniyor. Marmara, Ege, Batı Akdeniz,İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'de yer yer toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.
Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklğının yurt genelinde artmaya devam etmesi, bu hafta içerisinde mevsim normallerinin, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de 4-6 derece; Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 10-15 derece üzerine kadar çıkması bekleniyor.
Rüzgarın ise genellikle güneyli, yurdun güneydoğu kesimlerinde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, iç ve batı kesimlerde kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50 - 80 km / saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde batı ilçeleri sağanak yağışlı 31
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 24
İzmir: Parçalı ve yer yer çok bulutlu 29
Adana: Parçalı ve az bulutlu 36
Antalya: Parçalı ve az bulutlu zamanla cok bulutlu, gece saatlerinde batı ilçeleri sağanak yağışlı 27
Samsun: Parçalı ve az bulutlu 28
Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 25
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 23
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 30

Yalova: Parçalı ve az bulutlu 24

(İHA)

Editör: Arda Yavuz