Aileler bilinçleniyor

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Aile İçi İletişim Seminerlerini ilçe ve beldelerde sürdürüyor.

Aileler bilinçleniyor
 Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hilmi Uzun yaptığı açıklamada, Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı olarak hizmetlerini yürütmekte olan 80.Yıl Aile Danışma Merkezi hizmetleri dâhilinde verilmekte olan aile içi iletişim seminerleri Çınarcık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde ilçe ve beldelerde eğitim–öğretim gören öğrenci velilere yönelik olarak verilmeye başlandığını ifade etti.

 Aile İçi İletişim Seminerleriyle, aile içi ilişkilerin sağlıklı devamı yönünde yapılabileceklere yönelik bilgilendirme yapılarak iletişim süreci hakkında farkındalık sağlanmasının amaçlandığını belirten Müdür Uzun, “Bu farkındalık ile velilerin  “7-19 Yaş Çocukların Anne-Babaları İçin Aile Eğitim Programı” kapsamında yapılacak eğitim çalışmalarına katılımları hedeflenmektedir. Çınarcık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı yedi ilköğretim ve ortaokulda planlanan seminerlerin ilki 17 Nisan 2013 tarihinde Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 80.Yıl Aile Danışma Merkezinde görev yapmakta olan Sosyal Hizmet Uzmanı Selva Şengül tarafından verilmiştir. Aile içi iletişim seminerleri 5 Haziran tarihine kadar sürecek” dedi.

7-19 yaş ailelerine Aile Eğitim Programı

Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hilmi Uzun, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı olarak hizmetlerini yürütmekte olan 80.Yıl Aile Danışma Merkezi hizmetleri dâhilinde verilen aile içi iletişim seminerleri ile hedeflenen doğrultuda, velilerin “7-19 Yaş Çocukların Anne-Babaları İçin Aile Eğitim Programı” kapsamında yapılacak eğitim çalışmalarına katılımlarının gerçekleştirildiğini söyledi. Yalova Saffet Çam İlköğretim Okulu’nun 20 öğrenci velisinin katılımı ile  “7-19 Yaş Aile Eğitimi Programı” Armutlu Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde planlanan “7-19 Yaş Aile Eğitimi Programı” Sosyal Hizmet Uzmanı Selva Şengül  tarafından verildi.

8 hafta devam edecek olan “7-19 Yaş Aile Eğitimi Programı” ile anne- babaların “anne-babalık becerilerinin geliştirilmesi ve böylece aile içi ilişkilerin güçlendirilmesi yoluyla çocuğun ve ergenin var olan potansiyelini kullanmasını sağlamak hedefleniyor.

YORUM EKLE

banner137

banner138