“Köylerimiz her şeyin en iyisine layık”

İl Genel Meclisi Başkan Vekili İdris Durmuş İlyasköy Muhtarlık binasının yenilenmesi çalışmalarına başlandığını söyledi. Durmuş, “Köylerimiz her şeyin en iyisine layık” dedi.

“Köylerimiz her şeyin en iyisine layık”

İl Özel İdaresi köylerden gelen talepler doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Çiftlikköy ilçesine bağlı köylerin muhtarlık binaları da yenileniyor. İlyasköy Muhtarlık binasında başlayan bakım ve onarım çalışmaları da hızla devam ediyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren İl Genel Meclisi Başkan Vekili İdris Durmuş, “Çiftlikköy ilçemizde köy muhtarlık hizmet binalarının yenileme çalışması devam ediyor. Bu kapsamda İl Genel Meclis Üyesi arkadaşlarım Hayrullah Sarıhan ve Oktay Atik ile verdiğimiz önergemizin mecliste görüşülüp yatırım kararı alınması ile İlyasköy’de süreç başlamıştı. İl Özel İdaremizin İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz aylarda yaptığı bir ihale idaremiz tarafından iptal edilmişti. Mart ayında yeniden ihaleye çıkıldı ve ihaleyi alan firma tarafından çalışmalara başlandı. Kısa sürede tamamlanacak olan köy hizmet binası bakım ve onarımının tamamlanması ile İlyasköy Muhtarlık hizmet binasının modern ve dört mevsim daha kullanışlı hale getirmeyi hedefliyoruz. Başta Yalova Milletvekillerimiz Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, Valimiz Muammer Erol, İl Genel Meclis Başkanımız Hasan Soygüzel, meclis üyesi arkadaşlarım ve il özel idaremizin yetkililerine teşekkür ediyorum. Köylerimiz her şeyin en iyisine layık” dedi.
İlyasköy Muhtarı Recep Gülçen’de emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Köyümüzün muhtarlık binası oldukça yıpranmıştı. Meclis üyelerimizin konuyu İl Genel Meclisi’ne taşımaları sonrasında binamız bakım ve onarıma alındı. Tamamlandığında binamız köyümüze layık bir hale gelecek. Köy halkım adına emeği geçen herkese yürekten teşekkür ederim” diye konuştu.

YORUM EKLE