Paşakent’te Kedi Evi projesi

Yalova Belediyesi’nin, Gönüllü Meclisi Sokak Hayvanlarını Koruma Komisyonu ile hayvan sever kişi ve sivil toplum kuruluşlarıyla planladığı Kedi Evi Projesi ilk olarak Paşakent Mahallesi’nde uygulamaya geçti. Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal da bölgeye giderek incelemede bulundu ve mahalle sakinleriyle sohbet etti.

Paşakent’te Kedi Evi projesi
Proje kapsamında belirlenen bölgede sokak kedileri için özel bölüm yapılarak hem soğuk kış aylarında korunaklı olması amaçlanıyor hem de beslenmeleri planlanıyor. İlk etapta kediler için planlanan proje, geliştirilerek sokak köpekleri için de uygulanacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal, projenin amacının sokak hayvanlarını korumak ve çocuklara hayvan sevgisini aşılamak olduğunu kaydetti. Başkan Koçal; “Kedi evlerini taşınabilir yaptık. Halkımızın görüş ve önerileri sonucu yer değişikliği yapabiliriz. Bugün Paşakent Mahallesi’nde başlayan proje, çeşitli mahallelerimizde toplam 17 noktada uygulanacak. Amacımız sokakta bakıma muhtaç hayvanları korumak ve çocuklarımızı hayvanlar hakkında bilgilendirerek sevgi kazandırmak. Bu çalışmaya destek olan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal, daha sonra kedi evini inceledi. Çocuklar da ilk günden kedi evlerine büyük ilgi göstererek hayvanları sevdiler.

YORUM EKLE

banner137

banner138