Sosyal Hizmette ‘İlk Müdahale Birimi’ hayata geçiyor

Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün projesi olarak Marka tarafından Mali Destek programına kabul edilen ‘İlk Müdahale Birimi’ projesi hayata geçiyor.

Sosyal Hizmette ‘İlk Müdahale Birimi’ hayata geçiyor
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hilmi Uzun, söz konusu projeyle ilgili olarak yaptığı bilgilendirmede, “İl Müdürlüğümüzce Doğu Marmara Kalkınma Ajansı 2013 Yılı, Sosyal Kalkınma Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programına, ‘Sosyal Hizmette İlk Müdahale Birimi’ başlıklı projeyle başvurulmuş ve anılan ajans tarafından destek talebi kabul edilmiştir. İl Müdürlüğümüz yaklaşık 1 Milyon TL’lik bütçeli bu projede, İlimiz Ticaret ve Sanayi Odası yanında Yalova Üniversitesi’yle de proje ortağı bağlamında işbirliği halinde olunacaktır” dedi.

İl Müdürü Uzun, “Projeye konu Çocuk Koruma İlk Müdahale Birimimiz; öncelikli olarak şiddet mağduru kadınlar ve korunmaya muhtaç çocuklar olmak üzere yaşlı, kimliği belirlenemeyen engelli gibi farklı sorunlara sahip dezavantajlı sosyal hizmet gruplarının, geçici barınma hizmeti alabildiği, 24 saat esasıyla çalışan, yatılı sosyal hizmet kuruluşu olacaktır” açıklamasında bulundu.

Projenin yatılı hizmet kapasitesinin %100 arttırılması ve insan kaynaklarının geliştirilmesi imkânı sunacağını dile getiren İl Müdürü Hilmi Uzun, “Çocuklara  özel iki yapının onların ihtiyaçlarına uygun olarak yenilenmesi ve şiddet mağduru kadınların yanlarındaki çocuklarıyla birlikte kalabilecekleri özel bir yaşam alanı yaratılmasıyla toplamda dört yeni yapı kurulacak ve alanda çalışan meslek elemanlarına aile danışmanlığı sertifika programı eğitimi verilecektir. Böylece ilimizde günümüz koşullarına ve insan onuruna yakışan kalitede sosyal hizmet sunumu gerçekleştirilecektir” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138