Vali Kaya ve Müdür Akmeşe’den Öğrencilere Ziyaret Vali Kaya ve Müdür Akmeşe’den Öğrencilere Ziyaret

yalova-universite-erasmus-ankara-toplanti (4)Türkiye Ulusal Ajansı tarafından, Avrupa Eğitim ve Kültür Yürütme Ajansı  (European Education and Culture Executive Agency-EACEA) Merkezi Projeleri kapsamında, Türkiye yükseköğretim kurumlarının Erasmus+ Merkezi Projelerde yer almalarını; ülkemizde yükseköğretimin yenilikçilik kapasitesinin artmasını ve üniversite-sanayi işbirliği ile teknoloji transferi, yalova-universite-erasmus-ankara-toplanti (3)AR-GE, girişimcilik konusundaki çalışmalarda dünya çapında öncü kurumlar arasında yer almalarını sağlamak üzere 160  katılımcı ile 23 Ocak 2024 Salı günü Ankara'da düzenlenen toplantıya Yalova Üniversitesi adına Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi İshak Turan katılım sağladı. Üniversitelerden ve diğer kurumlardan temsilcilerin katıldığı toplantıda uzmanlar tarafından“ Erasmus+ Merkezi Projelere İlişin Genel Bilgilendirme”, “Erasmus+ Merkezi Mesleki Mükemmeliyet Merkezleri (CoVE)”, “Erasmus+ Merkezi Yenilikçilik İçin İttifaklar (AFI)” ve “Erasmus+ Merkezi Mesleki Eğitim Alanında Kapasite Geliştirme”  sunumları gerçekleştirilmekle beraber, ilgili proje türlerini yürüten  TUSAŞ, Ege Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Eskişehir Teknik Ünivesitesi  toplantıda mevcut projelerini sundular. 
Türkiye Ulusal Ajansı projeleri ile ilgili bilgi almak için https://www.ua.gov.tr/  web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 
Merkezi Projelerle iligli bilgi almak için https://www.ua.gov.tr/anasayfa/icerikler/merkezi-projeler/ web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

yalova-universite-erasmus-ankara-toplanti (1)

Editör: Arda Yavuz