Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85. yıl dönümü ile ilgili bir mesaj yayınladı. Acar, mesajında Atatürk’ün bağımsızlık mücadelesi, devlet adamlığı ve cumhuriyetin kuruluşu gibi konularda övgü dolu ifadeler kullandı.

Termal Yolunda Faciadan Kıl Payı Kurtulduk! Termal Yolunda Faciadan Kıl Payı Kurtulduk!

Acar, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 85. yıl dönümünde, özlem, sevgi ve saygıyla anıyoruz. Ülkemizin kurtuluşu için verdiği mücadele ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Mustafa Kemal Paşa bu mücadelesiyle Türk’ün gücünü bir kez daha dünyaya göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ileriyi görme yeteneği, askeri dehası, olağanüstü devlet adamlığı ve kısa sürede Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine yükselttiği nokta ile büyük bir lider olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır. Atatürk, yapmış olduğu işler ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Türk milletinin kalbinde olduğu kadar, tüm dünya tarafından da kabul edilen büyük bir lider ve devlet adamı olarak tarihe geçmiştir.”

Acar, mesajının devamında, Atatürk’ün genç nesillere emanet ettiği cumhuriyetin ileri bir demokrasi anlayışıyla taçlandığını ve onun gösterdiği hedefler doğrultusunda varlığını sürdürdüğünü vurguladı. Acar, “Gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla ve de bilinçle bu kutsal emaneti bizden büyük bir onurla devralacaklarına, cumhuriyetimizi çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine olan inancım tamdır.” dedi.

Acar, mesajının sonunda, Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve gazileri minnet ve şükranla andığını ve aziz hatıraları önünde saygıyla eğildiğini belirtti.