Parti binasında açıklama yapan AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, CHP belediyelerini sert bir şekilde eleştirdi. Açıklamasında CHP belediyelerinin işten çıkarmalara yönelik tutumunu eleştiren Güçlü, “Birçok kere burada sizinle birlikte olduk, basın açıklamaları ve toplantılar düzenledik ama bugün çok daha üzücü bir mesele için ilçe başkanlarımla birlikte sizlerin karşısında bulunmaktayım. Bilindiği üzere bir seçim sürecini geride bıraktık. Kazandığımız yerler oldu, kaybettiğimiz yerler oldu. Seçimde neden bazı yerlerde istediğimiz sonuçları alamadığımızın çalışmalarını tüm teşkilat birimlerimizle Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesi ve emirleriyle enine boyuna yapıyoruz. Bu çalışmaları yaparken de Ak Partiyi milletin partisi yapan halkımızla buluşmaya devam ediyor, sorunlarını gidermeye, üzüntülerine, sevinçlerine ortak olmaya gayret gösteriyoruz. Yalova’nın bazı ilçelerinde hepimizin malumu, belediyeleri CHP’ye devrettik. Son derece demokratik bir ortamda gerçekleşen seçimlerden sonra da kaybetmişliğin hazımsızlığına düşmeden, parti geleneğimize ve insani değerlerimize uygun bir şekilde belediyelerin devrini gerçekleştirdik. AK Parti için milletin kararından daha önemli bir karar yoktur, olmayacaktır da. Nasıl ki kazandığımız zamanlarda tüm seçmenlere olan saygımızı koruduysak, kaybettiğimiz zaman da bunu muhafaza etmeyi her zaman bildik.

Meliha Akyol, Yalova’nın İl Oluşunun 29. Yılını Kutladı Meliha Akyol, Yalova’nın İl Oluşunun 29. Yılını Kutladı

Yalova Ak Parti Chp Sert Elestiri Isci Cikarim (5)

Ancak bugün görüyoruz ki, geçmişiyle, haksızlığa uğrattığı mazlumlarla ve tüm vatandaşlarımızla “helalleştiğini” iddia eden CHP’de hiçbir şey değişmemiş, değişmemekle kalmamış, kendisinden olmayana karşı zulmünü artırmaya niyetlenmişlerdir. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın derler ancak görevi devralan CHP belediyeleri, insanın yaşamını idame ettirmesi için ihtiyacı olan ekmeğine kör bir siyasi hırsla göz dikmiş bulunmaktadır. Görev aldıkları tüm ilçelerde, kadın, genç, ihtiyaç sahibi ayrımı yapmadan, sadece siyasi görüşlerinden dolayı çalışanları işten çıkarmaya başlamışlardır. İşten çıkaramadıklarına ise mobbing uygulamaya ve yıldırmaya niyetlenmektedirler. Yıllardır ofis elemanı olarak çalışan 50 küsür yaşlarındaki insanları sırf tazminatlarını ödememek için işten çıkaramadıklarından park bahçelerde görevlendirmenin hiçbir insani duyguyla bağdaşması beklenemez. Seçimlerden önce CHP’nin önde gelen büyükşehir belediye başkanlarından biri “ekmekle oynayan şerefsizdir, namussuzdur” demişti. Biz böyle kelimeler kullanmaktan ar ederiz ama AK Parti önce Türkiye’de, sonra dünyada nerede haksızlığa, zulme uğramış bir kimse varsa her zaman yanında olmayı şiar edinmiş bir partidir. Bu yüzden işten çıkarılan ve mobbinge uğrayan vatandaşlarımızın  siyasi görüşü ne olursa olsun kararlılıkla arkalarında durmaya devam edeceğiz. Bu konuda hukuki ve insani her adımı atmaktan da geri durmayacağımızı belirtmek isterim.

Yalova Ak Parti Chp Sert Elestiri Isci Cikarim (4)

Buradan sırf AK Partili diye işçi kıyımı yapan CHP belediyelerine sesleniyorum. İnsan olduğunuzu, karşınızdakinin de bir insan olduğunu ve bir kimsenin ekmeğiyle oynayanın iflah olmayacağını iyi biliniz. Aynı şekilde bu personellerin çalışma arkadaşlarına sesleniyorum. Arkadaşlarınızın, kardeşlerinizin yanında durunuz. Tüm işçi ve memur sendikalarına sesleniyorum: Bu işten çıkarılan personellerin hakkını savunmak için ne gerekiyorsa yapınız ve biliniz ki, AK Parti tüm imkanlarıyla arkanızdadır. Takdiri güzel Yalova’mızın güzel insanlarına bırakıyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Yalova Ak Parti Chp Sert Elestiri Isci Cikarim (3)

“Bu süreç, geçici bir süreçtir”

Kamuda tasarruf tedbirleri ile ilgili bir açıklama yapan Umut Güçlü, “AK Parti 22 senedir Türkiye'yi yönettiği zaman refah açısından çok güzel yerlere geldik. Pandemiden dolayı 2 senedir tüm dünyanın durduğundan dolayı gerek sanayilerinin gerek ekonomik yaşamının tüm dünyadaki ülkelere verdiği bir baskı var. Sonuçta bu baskıyı bizde Türkiye olarak gelişmekte olan ülkeler daha fazla hissediyor. Bunlarla alakalı piyasadaki sıkışıklıkların farkındayız. Genel merkezimiz biliyorsunuz ki Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımız bunlarla gerekli önlemleri alıyor. Bazı acı reçeteleri millet olarak, toplum olarak yaşayabiliyoruz. Ama bu süreç, geçici bir süreçtir. Allah nasip ederse tekrar Türkiye bundan beş sene evvelki, altı sene evvelki refah durumuna en kısa sürede gelecektir. Bunun içinde asla ve katta popülist politikalara genel merkezimiz ve Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız başvurmuyorlar. Bu çektiğimiz sıkıntılar Allah kısmet ederse bir sene içinde sonlanacak. Genel merkezimizde, genel başkan yardımcılarımız ve bakanlarımızla görüştüğümüzde Allah nasip ederse 2024- 2025’in ikinci çeyreğinde piyasalardaki düzelmeyi bütün vatandaşlarımıza yansıyacak şekilde hissedeceğiz. Tasarruf tedbirleri konusunda da Cumhurbaşkanımızın tüm Türkiye'de bakanlarımızla oluşturduğu bir süreç var. Bunu bütün Türkiye'deki devlet kurumlarında bazı önlemler alındı. Bu önlemlerinde bu süreci en kısa sürece sonlandıracağına inanıyoruz” dedi.

Yalova Ak Parti Chp Sert Elestiri Isci Cikarim (1)

“Yalova teşkilatıyla alakalı bir sorun olmadığını biliyorum”

Yalova’da AK Parti’nin seçimi kaybetmesinde milletvekillerinin de bir etkisi olmuş mudur? sorusuna Başkan Güçlü, şöyle cevap verdi: “Bu konuda tabii her şey kazanıldığı zaman çok güzel bir şekilde herkes alkışlar. Kaybedildiği zaman da haliyle bir suç mahallinde olan birine bu iş yıkılır. Ben de bu partide dokuz buçuk senedir ilçe başkanlığı yaptım. Nasip olmadı. Bu dönem diyordum ki bu dönem belediyeyi alırız hatta Kadın Kolları Başkanı Selihan Başkan'la kendi aramızda bu konuda çok da istişareler ediyordum. Nasip kısmet olmadı. Yalova'nın bütün ilçelerinde, bütün ilçe başkanlarım, bütün teşkilatım, buradaki kadın kollarım, gençlik kollarım, mahalle başkanlarım hepsi elimden gelenin en iyisini yaptılar. Burada bir suç üstlenmeyi ben bizim teşkilatımız adına böyle bir şey düşünmüyorum. Türkiye genelinde alınan oy oranının yerel seçimde Yalova AK Parti Teşkilatı %40 civarında bir oy aldı. Türkiye ortalamaların üzerinde. Emeklilerimizin elbette ki bazı sorunları olabilir. Türkiye'de yaşadığımız ekonomik sıkıntıların elbette ki seçimde bazı geri dönüşleri olmuştur. Yalova teşkilatıyla alakalı bir sorun olmadığını biliyorum. Çünkü kardeşlerimin, abilerimin, ablalarımın hepsinin çok net bir şekilde sokakta benimle beraber göğüs göğüse çalıştığını çok iyi biliyorum. Sayın milletvekillerimiz de ellerinden geldiği kadar Yalova'daki etkin olduğu bölgelerde çalışmalara katıldılar. Yalova'ya Allah nasip ederse şimdi bir 15 gün sonra veya 20 gün sonra bir basın toplantısı yapacağız. Burada Yalova basınına da Yalova halkımıza çok büyük projelerle alakalı bazı müjdeler vereceğiz. Projelerimiz bakanlıklarımızca kabul edildi. Şu an sadece Yalova'da projelerimize uygun yerlerin tahsis alanlarıyla alakalı çalışmaları yapıyoruz. Bunlar da Allah kısmet ederse bir hafta içinde bitecek. Biz Yalova'da hizmet etmekten asla geri durmayacağız. Biz iktidar partisiyiz. Biz Türkiye'yi yöneten bir partiyiz. Biz de Yalova'da bu ülkeyi yöneten parti Parti'nin buradaki teşkilatlarıyız. Biz Yalova'daki halkımızın refahı ve huzuru için belediyeler, bazı belediyeler elimizden gitmiş olabilir. Ama hükümet olarak burada en kuvvetli şekilde Yalova'ya hizmet getirmek için vekillerimizle, teşkilatımızla işimizin başındayız.”

“Afilasyon sorunumuz kesinlikle ortadan kalkacak”

Afilasyon süreci hakkında da önemli açıklamalarda bulunan Başkan Güçlü, “Afilasyonumuzu alacağız. Bildiğiniz üzere Yalova’mıza yeni bir il sağlık müdürümüz geldi. Kendisi elinden gelen en yüksek gayreti gösteriyor. Dün de ben hastanedeydim baş hekimimizle görüştüm. Onunla da arası çok iyi. Yalova'da Allah kısmet ederse sağlık alanında çok güzel şeyler olacak. 17 tane yeni doktorumuz geldi. Eksik olan dallarımızdaki doktorlarımız tamamlandı. Sadece 1-2 bölüm de var. Nöroloji konusunda Yalova Devlet Hastanesi'nde sıkıntı vardı. Sözleşmeyi imzaladık. Üniversitedeki profesör doktorumuz da Yalova Devlet Hastanesi'nde kendi bölümünde hasta alımına başladı. Üniversitedeki doktorlarımızın  anlaşma süreçlerini yapıp onları da şimdi hepsini yavaş yavaş devlet hastanemize çekiyoruz. Ama bildiğimiz gibi eğitim ve araştırma hastanemiz büyük bir hastane. İmkanları geçmiş öbür hastaneye göre daha geniş imkanları var. Onun için Gölcük'ten Orhan Gazi'den, İznik'ten, Karamürsel'den inanılmaz bir bu tarafa hasta akışı oluyor. Dün aldığım bilgilere göre Yalova Devlet Hastanesi günlük 6 bin 600 kişiye hizmet veriyor. Çok büyük bir rakam. Bu yeni gelen 17 doktorumuz ve önümüzdeki hafta açıklayacağımız projelerle afilasyon sorunumuz kesinlikle ortadan kalkacak. Bazı ilçelerimizde yeni yatırımların müjdesini de inşallah o zaman vereceğiz. Hedefimiz, şu an yapacağımız sağlık alanındaki projelerimizde Yalova'nın hem yatak kapasitesi çok çok yukarı çıkacak, hem de Yalova'nın bu artarak gelişen nüfusuna çok rahat bir şekilde 20 sene idare edecek bazı projeler üzerinde hazırlık yapıyoruz” diye konuştu.

Muhabir: RÜMEYSA ŞAHİN