Yağlı güreşlerin en eski en büyük organizasyonu olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin 663.’sü yine nefes kesti. İlimizi ise Altınova Belediyespor güreşçileri güreş şöleninde ilimizi temsil etti. Antrenörler Kaan Kaya ve Burak Kaya’nın gözetiminde Altınovalı pehlivanlar Sarayiçi’nde ter döktü. Teşvik-2 boyunda ter döken Mustafa Yanmaz üçüncülük sevinci yaşayıp kürsüye çıktı.

Yalova Altinova Belediyespor Kirkpinar Yagli Gures (1)Destek küçük boyda Enes Olgun ile tozkoparanda Emirhan Alp, çeyrek finale kadar yükselmesine karşın madalyayı kıl payı kaçırdı.

Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde atmosferin her zaman farklı olduğunu belirten Altınova Belediye Spor Kulübü Güreş Antrenörleri Burak Kaya ve Kaan Kaya,’’ 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerini tamamladık. Altınova Belediye Spor Kulübü olarak deste küçük boyda Enes Olgun ve Tozkoparan boyunda Emirhan Alp Yıldız çeyrek finalde dereceyi kaçırdı. Verdikleri mücadelelerden dolayı tüm sporcularımızı tebrik ediyoruz.’’ dediler.

Yalovaspor Genç Yıldız Metecan’ı Kaptı Yalovaspor Genç Yıldız Metecan’ı Kaptı

Yalova Altinova Belediyespor Kirkpinar Yagli Gures (3)Sporun ve sporcunun yanında olan Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca ve Kulüp Başkanı Sedat Ok’a teşekkür eden Antrenör Kaan ve Burak Kaya,’’ Altınova Belediyesi olarak ilerleyen dönemlerde gerçekleşecek yağlı güreşlerine sporcularımızı hazırlamaya devam edeceğiz. Altınova’yı ata sporumuz güreşin merkezi yapacağız. Genç, birbirinden değerli ve başarılı sporculara sahibiz. Bizlerin yanında olan Belediye Başkanımız Yasemin Fazlaca ve Kulüp Başkanımız Sedat Ok’a teşekkür ederiz.’’ diye konuştular.

Kaynak: Haber Merkezi