Yalovaspor Gol Oldu Yağdı Yalovaspor Gol Oldu Yağdı

Büyükgümüş, Erkoç’u Ziyaret Etti

Federasyon çalışanları ile birer birer sohbet eden ve Federasyon yönetimi ile toplantı gerçekleştiren Milletvekili Büyükgümüş, “Alpaslan Erkoç başkanımız bizim kıymetli bir hemşerimiz, dostumuzdur. Biz her zaman her koşulda kendisine ve yönetimindeki Federasyona, engelli spor camiasına canı gönülden desteğimizi her şart ve koşulda vermekteyiz. Bir alo diyeceğiniz kadar uzağınızdayız. Elimizden ne geliyorsa yapmaya, Federasyon yönetimindeki tüm spor kulüplerinin ve sporcuların başarısına destek vermeye özellikle de Milli Takımlarımızın başarılarına katkı sağlamaya her daim hazırız. Her zaman sizinleyiz” dedi.

AK Parti Genel Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesi ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş’ün ziyaretinden onur duyduğunu ifade eden Federasyon Başkanı Erkoç, “Sayın Milletvekilimiz tam bir engelli gönüllüsüdür. Biz, buna defaatle şahit olduk. Biz aramasak o bizi arar halimizi hatırımızı sorar, bir şeye ihtiyacımız olduğunda anında yardıma ve desteğe koşar. Ben kendisinin bize Rabbimin bir hediyesi olduğunu söylerim. Allah kendisinden razı olsun.  Özellikle belirtmek isterim ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Erdoğan’ın önderliğinde Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak, Bakan Yardımcımız Sayın Hamza Yerlikaya ve Gençlik Spor Bakanlığımıza bağlı Genel Müdürlerimizin çok büyük ve çok önemli desteklerini görüyoruz. Bugün biz engellilerin özellikle de spordaki ulusal ve uluslararası arenada iddialı bir şekilde mücadele verebilmesinin alt yapısı büyük ölçüde Cumhurbaşkanımızın bu konudaki hassasiyetlerinden ve AK Parti Hükumetlerinin bu konudaki yatırım ve teşviklerinden kaynaklanmaktadır. Sayın Milletvekilimizin kıymetli ziyaretleri vesilesi ile AK parti Hükumetlerine ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ve Bakan Yardımcımız Sayın Hamza Yerlikaya’ya ve tüm AK Parti teşkilatlarına Federasyon camiamız adına teşekkürlerimi sunarım.Kıymetli şahsiyetleri ile bizleri burada ziyaret ederek bizlere moral ve motivasyon sağlayan bu manevi desteklerinden dolayı da Milletvekilimiz Sayın Büyükgümüş’e çok teşekkür ederim. Kendisi örnek bir engelli dostudur. Bizim en büyük ilham kaynaklarımızdan biri de bizim için koşulsuz destek veren Milletvekilimiz Sayın Büyükgümüş gibi engelli dostlarıdır, gönül dostlarıdır. Rabbim sayılarını artırsın. Bu ziyareti camiamız için bir gururdur, bizleri onore eden Milletvekilimiz Sayın Ahmet Büyükgümüş’e şükranlarımı sunarım” dedi.

Ziyaret sonrasında Başkan Erkoç, Milletvekili Ahmet Büyükgümüş’e isminin yazılı olduğu 77 numaralı Milli Takım formasını hediye etti. Erkoç formayı hediye ettiği sırada, “aynı zamanda hemşerim olan kıymetli vekilimizin gönlünde Yalova’mız ayrıcalıklıdır. Bu yüzden 77 numaralı Milli Takım formamız ile Federasyonumuzun bir hatırasını kendisine takdim ediyoruz” dedi.