11 Eylül Pazartesi günü itibariyle 2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemi başladı. Atatürk İlkokulu’nda eğitim gören öğrenciler uzun yıllar sonra tam gün eğitime geçti. Süleymanbey Mahallesi bölgesinde yapılan yeni okulun henüz devreye girmemesi sebebiyle okuldaki tüm öğrenciler, Süleymanbey Mahallesi Arabacılar Sokak’ta bulunan eski okulda eğitimlerine başladı.

Okulda eğitim gören ve servis taşımacılığını kullanan öğrenciler için toplanan servisler, Arabacılar Sokağı boyunca sıralandığı için sokağın belirli bir süre kapalı olmasına neden oluyordu. Bu yıl okulların açıldığı ilk gün farklı bir uygulamaya geçilme kararı verildi. Çocukları evlerine taşıyan servisler Atatürk İlkokulu’nun bahçesine sokularak trafik sorunu önlenmeye çalışıldı. Uygulama istenileni veremedi ve Pazartesi günü okul çıkışı bahçede büyük bir karışıklık yaşandı. Çocuklarını okullardan almaya gelen veliler ile servis araçlarının aynı bölümde bulunması kargaşaya neden oldu.

Müdür Akmeşe’den Yalova OSB Çıkarması Müdür Akmeşe’den Yalova OSB Çıkarması

Yalova Gazetesi’ne konuşan bir servis şoförü yeni uygulamanın kaldırılarak eski sisteme tekrar geçildiğinin bilgisini verdi. Şoför, “Yeni uygulama istenilen sonucu vermedi. Okul bahçesine giriş ve çıkışlarda ciddi sorun yaşadık. Velilerin şikayeti üzerine eski sisteme tekrar geçtik. Şimdi öğrencilerimizin servislere binmesini bekliyoruz” dedi.

Servislerin bekleme alanı konusunda eski sisteme geçmesinin ardından öğrencileri Arabacılar Sokak’ta bekleyen minibüsler, kısa süre sonra yola çıktı ve öğrencileri evlerine götürdü. Arabacılar Sokak’ın belirli bir süre kapalı kalma sorunu ise belirsizliğini koruyor.

Haber/Göktuğ Doğukan Yüksel

Atatürk'teki Servis Krizi!9Atatürk'teki Servis Krizi!8Atatürk'teki Servis Krizi!7Atatürk'teki Servis Krizi!5Atatürk'teki Servis Krizi!6Atatürk'teki Servis Krizi!4Atatürk'teki Servis Krizi!3Atatürk'teki Servis Krizi!