Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar gençlerin spora teşvik edilmelerini sağlamak adına spor alanlarının oluşturulmasını önemsediklerini söyledi. Acar bu anlamda ilçeye kazandırılan spor yatırımlarının devam edeceği müjdesini de verdi. 

Çocuklar Bu Şenlikte Doyasıya Eğlendi Çocuklar Bu Şenlikte Doyasıya Eğlendi

Termal Belediyesi ilçeye birçok spor yatırımı kazandırdı. Oldukça kısıtlı alanda kalan Termal doğal dengeyi korurken yeni hizmetler ve yatırımları da ilçeye kazandırmak adına hassas bir denge de hareket ediyor. Bu anlamda gençlere yönelik spor yatırımlarına ayrı bir önem veren Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar bu anlamda yatırımların süreceği müjdesini de verdi. İlçede spor turizmini de canlandırmak istediklerinin altını çizen Acar, halkın spor yapacağı alanların önemine vurgu yaptı. Bugüne kadar ilçeye kazandırılan spor sahaları ve alanlarını hatırlatan Acar, “Ardından ilçemize halkımızın spor yapmasını sağlayacak alanlar da kazandırıyoruz. Çok amaçlı 2 adet futbol sahası, mini halı saha, voleybol, basketbol ve tenis kortu gibi alanlar oluşturduk. Termal gibi doğa ile içiçe olan bir beldede bu spor sahaları için doğayı koruyarak alan açmak da oldukça planlı hareket etmeyi gerektiriyor. Biz gençlerimizi spora teşvik etmek için spor alanlarının oluşturulmasının öneminin bilincindeyiz. İlçemizde okçuluk eğitimlerini de başlattık. Vatandaşlarımız bu eğitime de büyük bir ilgi gösteriyorlar. Bunların devamı da gelecek.” dedi. 
“Sporda başarılı sonuçlar alıyoruz”
Spora yapılan yatırım ile Termal ilçesinin ata sporu Güreş başta olmak üzere birçok spor branşında da başarılara imza attığını ifade eden Acar, “Termal Belediyesi olarak spor yatırımları ile sınırlı kalmayarak sporcularımıza da destek veriyoruz. Bu anlamda ata sporumuz Güreş başta olmak üzere, futboldan, basketbola kadar her alanda sporcularımızın yanındayız. Kadın güreşinde son yıllarda uluslararası alanda birçok madalya ve kupalar kazandık. U20 Dünya Şampiyonasında milli takımı 6 sıklette Termal Belediyespor’un kadın güreşçilerinden oluştu. Biz sporun ve sporcunun yanında olmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

Başkan Acar, “Sporun ve Sporcunun Yanında Olmaya Devam Edeceğiz”5Başkan Acar, “Sporun ve Sporcunun Yanında Olmaya Devam Edeceğiz”3Başkan Acar, “Sporun ve Sporcunun Yanında Olmaya Devam Edeceğiz”4Başkan Acar, “Sporun ve Sporcunun Yanında Olmaya Devam Edeceğiz”2