Termal’in Şehri Yalova, DSİ’nin Su Yapılarıyla Değer Kazanıyor Termal’in Şehri Yalova, DSİ’nin Su Yapılarıyla Değer Kazanıyor

Yalova’da okulların yarıyıl tatiline girmesi dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, öğrencilere tatili dinlenerek ve eksikleri gidererek geçirme tavsiyesinde bulundu. Eğitim camiasını da eğitim yılının ilk yarısını başarıyla tamamladıklarından dolayı kutlayan Acar, “Sevgili öğrenciler, umutla ve heyecanla başladığınız bir eğitim ve öğretim yılının yarısını tamamladınız. Yarıyıl tatiline gelmenin mutluluğunu ve karne almanın heyecanını yaşarken, tatilde hem dinlenme hem de eksikliklerinizi giderme fırsatı bulacaksınız. Başarılı olmanın belki de en önemli aşaması kendine güvenmedir. Termal Belediyesi olarak ilçemizdeki okullarımızın neredeyse tamamına ulaşarak fiziki ihtiyaçlar başta olmak üzere eksikliklerin giderilmesi anlamında imkanlarımız ölçüsünde ciddi destek sağlıyoruz. Çünkü Termal Belediyesi olarak eğitim bizim için önemlidir ve bu nedenle geleceğin teminatı olan çocuklarımız için,  eğitime desteklerimizi sürdüreceğiz.

Sevgili çocuklar, eğitim; sadece öğretmenlerin çocuklara anlattıklarıyla değil, çocukların fiziksel ve sosyal çevrede geçirdikleri yaşantılarla da gerçekleşir. Tatil bir dinlenme süreci olduğu kadar, değişik etkinliklerin de yapılabileceği bir zamandır. Araştırma, inceleme, gözlem yapma ve en önemlisi de bol bol kitap okumaya yönelmelisiniz. Birinci yarıyılın sona ermesi nedeniyle emeklerinden dolayı yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederken, başta öğrencilerimiz olmak üzere, öğretmenlerimize, velilerimize gösterdikleri gayret ve çalışmalarının ödülü olan karne gününü içtenlikle kutlar, güzel bir tatil geçirmelerini dileyerek sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Editör: Arda Yavuz