“Bilinçli kullanmalıyız”

Her yıl Ocak ayının ikinci haftasında kutlanan “Enerji Verimliliği Haftası” için Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer bir açıklama yayınladı. Başkan Soyer günlük yaşantıda kullanılan başlıca enerji kaynaklarının akılcı, israf edilmeden, gerektiği kadar kullanılması ve bu bilincin yaygınlaşmasına dikkat çekerek “Enerji modern dünyanın en öncelikli ihtiyacıdır. Günlük yaşantımızda çok önemli bir yeri olan enerjinin bilinçsiz kullanılması, geleceğimiz için birçok olumsuz etkiyi de beraberinde getirir. Toplum olarak sınırlı enerji kaynaklarımızın özenli, dikkatli, gereği kadar ve bilinçli olarak kullanılmasını sağlamalıyız” dedi.

Enerjinin yetersizliğinin, üretimin düşmesinin, yurt ekonomisini ve günlük yaşantıyı etkilendiğini belirten Başkan Soyer, “Çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakmak için enerji kaynaklarında israf yapılmamalıdır. Bütün insanlığın geleceği için önemli bir ihtiyaç olan enerjinin bilinçsiz kullanılması insanlığın geleceğini olumsuz etkileyecektir. Hayatımızın her alanında ihtiyaç duyduğumuz enerji kaynaklarının etkin ve verimli biçimde kullanımı, gelecek nesillere güzel bir dünya bırakmamız için önemlidir” şeklinde konuştu.

Başkan Soyer'e Emniyet'ten Teşekkür Plaketi Başkan Soyer'e Emniyet'ten Teşekkür Plaketi

“Çocuklarımıza örnek olmalıyız”

Alınması gereken önlemlerden bahseden Başkan Soyer, “Elektronik eşyaların, aydınlatma cihazlarının kullanılmadığı sürelerde kapalı tutulması, binalarda ısı yalıtımına dikkat edilmesi, gereksiz su kullanımının önlenmesi aile ekonomisine ve ülkemiz ekonomisine büyük katkılar sağlayacaktır. Enerji konusunda alınacak her önlem gelecek için önemli bir katkı olacaktır. Enerji tasarrufunun önemine dikkat çekerek, bilinçli bir yaklaşımla topluma ve gelecek nesillere karşı sorumluluklarımızı yerine getirerek çocuklarımıza örnek olmalıyız. Uygulayacağımız tüm tedbirler sadece bugünü değil yarını da etkileyecektir. İçinde bulunduğumuz enerji verimliliği haftası dolayısıyla enerji tasarrufunun tüm dünya için bir gereklilik olduğu günümüzde sınırlı enerji kaynaklarımızın özenli, dikkatli ve bilinçli kullanılmasını diler, vatandaşlarımızın Enerji Verimliliği Haftasını kutluyor, yaşanabilir bir dünya temennisi ile esenlik dolu günler diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Editör: Arda Yavuz