Eski Milli atlet olan Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Atletizm antrenörü Ahmet Bektaş 32. Balkan Master Atletizm Şampiyonası’nda piste çıktı. 2023 Mayıs ayında yapılan Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nda ikinci olan Bektaş Balkan Şampiyonası baraj derecesini geçtiği için müsabakalarda yer aldı.

Daha önce birçok kez kürsüye çıkan başarılı spor adamı İzmir’de yapılan yarışmalarda 5000 metre yarışında piste çıkıp 18.40.62’lik derecesi ile üçüncü olmayı başarmıştı. Ancak Romanya’nın itirazı sonrasında Bektaş’ın dördüncü olduğu açıklandı.

Türkiye'nin yanı sıra Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Yunanistan, Kosova, Moldova, Karadağ, Kuzey Makedonya, Romanya, Sırbistan ve Slovenya’dan atletlerin mücadele ettiği şampiyona 3 Eylül Pazar günü tamamlandı.

İzmir'de düzenlenen 32. Balkan Masterler Atletizm Şampiyonası'nda veteran sporcular Atatürk Stadyumunda piste çıktı. Yarışmalarda barajını geçen 123 kadın, 363 erkek olmak üzere toplam 486 sporcu çeşitli kategorilerde mücadele etti. Ülkemizi ve ilimizi temsil eden sporcular arasında Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Atletizm antrenörü Ahmet Bektaş’ta yer aldı.

İlk Hafta Da Gürespor Zirveye Yerleşti İlk Hafta Da Gürespor Zirveye Yerleşti

Piste çıkan Yalovalı spor adamı 18.40.62’lik derecesi ile kategorisinde üçüncü olduğu açıklanmıştı. Ancak Romanya’dan gelen itiraz sonrasında Bektaş dördüncü olduğu belirtildi.

Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Atletizm antrenörü Ahmet Bektaş,” Sporcularımın motivasyonunu arttırmak ve sporun yaşının olmadığını göstermek onlara örnek olabilmek için piste çıktım. İzmir’deki yarışmalar çok güzel geçti. Sporun birleştiriciliğini bir kez daha yaşamış olduk. Güzel bir derece ile Yalova’ya döndük. Yalova’da atletizmi geliştirmek için çok daha fazla çalışacağız” diye konuştu.

Bektaş, Kıl Payı Kürsü Dışında4Bektaş, Kıl Payı Kürsü Dışında3Bektaş, Kıl Payı Kürsü Dışında2