Yalova’nın en önemli sembollerinden olan Yalova Kitabevi’nin kapanma kararının duyulmasının ardından Yalova’nın önemli isimlerinden açıklamalar gelmeye başladı. Bu tepkilere Yalova’nın tanıdık simalarından olan Kürşat Emre Çandır da katılarak üzüntüsünü belirtti.

“Ne diyeceğimi bilemedim”

Yalova Kent Konseyi; Terör Devleti İsrail’i Şiddetle Lanetliyoruz Yalova Kent Konseyi; Terör Devleti İsrail’i Şiddetle Lanetliyoruz

Resmi sosyal medya hesabından Yalova Kitabevi’nin kapanma kararı hakkında duygu ve düşüncelerini paylaşan Çandır, “Çocuktum, genç oldum, orta yaşa geldim. Çocuktum, rahmetli babamla Yalova Kitabevi'ne geldiğimi hatırlarım. Aradan yıllar, yıllar geçti. Yalova’mızın kültür-sanat, edebiyat ve fikir durağı, Yalova’mızın sahafı Mustafa ağabeyin Yalova Kitabevi'ni kapatma kararı aldığını büyük bir hüzünle karşılıyoruz. Haberi duyunca ne diyeceğimi bilemedim. Umarım yazılanlar kötü bir rüyadır. Yalova Kitabevi, tıpkı Yalova Lisesi gibi, tıpkı Donanma Tesisi gibi, Yürüyen Köşk gibi, Turşucu Ömer gibi Yalova'dır. Yıllar sonra ," hatırlar mısın" diye başlayan cümlelerde Yalova Kitabevi de geçmez umarım...” ifadelerine yer verdi.

Haber/Göktuğ Doğukan Yüksel

Editör: Arda Yavuz