Çalışmaları Değerlendirdiler Çalışmaları Değerlendirdiler

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen ilk tören 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirdi. Törene; Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Karamürselbey Eğitim Merkezi ve Garnizon Komutanı Dz. Alb. Cenk Topuz ve Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ile protokol mensupları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Karamürselbey Eğitim Merkezi ve Garnizon Komutanı Dz. Alb. Cenk Topuz ve Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’un Atatürk anıtına çelenk sunması sonrasında tören son buldu. Açılan stantları da gezen protokol, yetkililerden bilgi de aldı. Kutlama programı kapsamında Kent  Müzesi’nde, “Cumhuriyetin 100. Yılı Sergisi” temalı bir sergi düzenlendi. Ardından Halil İnalcık Kültür Merkezi’nde 100. Yıl Yürüyen Köşk Çalıştayı Sergisi’ne geçildi. Yürüyen Köşk’te saat 15.00’te Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği Spor Etkinlikleri ile program noktalandı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bugün saat 09.30 da Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya’nın makamında tebrikleri kabulü ile devam edecek. Resmi tören ise saat 10.30 ’da 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek. Saat 14.00’te Paşakent’te İl Jandarma Komutanlığı Yamaç Paraşütü etkinliği, 14.30’da Deprem Anıtı Basketbol Sahası’nda Basketbol Turnuvası, 15.00’te Deprem Anıtı’ndan başlayacak olan 100. Yıl Cumhuriyet Yürüyüşü, 15.30’da 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda 100 Öğrenci ile Halk Oyunları Gösterisi, saat 16.00’da Yalova İDO Kartal İskelesi’nde ise Deniz Korteji gerçekleştirilecek. 
HABER/ RÜMEYSA ŞAHİN
yalova- cumhuriyet- bayram- kutlama- 100-yıl- valilik-belediye- komutan- sergi (8)yalova- cumhuriyet- bayram- kutlama- 100-yıl- valilik-belediye- komutan- sergi (7)yalova- cumhuriyet- bayram- kutlama- 100-yıl- valilik-belediye- komutan- sergi (5)yalova- cumhuriyet- bayram- kutlama- 100-yıl- valilik-belediye- komutan- sergi (6)yalova- cumhuriyet- bayram- kutlama- 100-yıl- valilik-belediye- komutan- sergi (4)yalova- cumhuriyet- bayram- kutlama- 100-yıl- valilik-belediye- komutan- sergi (3)yalova- cumhuriyet- bayram- kutlama- 100-yıl- valilik-belediye- komutan- sergi (2)