Paşayı Elimizden Kaçtı! Paşayı Elimizden Kaçtı!

Haftayı üçüncü sırada bitirmeyi garantileyen Turuncu Sarılı ekibimizde Koç Ömer Petorak, ilk deplasman galibiyetinin ligin seyri açısından önemli olduğuna vurgu yaparken, hafta arasında kendilerini zor bir maçı beklediğini söyledi.

“İyi yoldayız”

İstanbul’da alınan galibiyet sonrasında değerlendirmede bulunan HDI Sigorta Yalova VİP Başantrenörü Ömer Petorak, “Fenerbahçe ne kadar genç isimlerden oluşsa da ileriki yıllarda belki Avrupa kupalarında oynayabilecek kapasitede sporculara sahip potansiyelli takım. Dolayısıyla göründüğünden daha kuvvetli. Maça çok iyi başlayamadık. 12 sayı geriye düşmemize rağmen ilk yarıyı önde bitirdik. İkinci yarıda da kontrollüydük ve neticede maçı kazandık. İlk deplasman galibiyeti olması açısından çok önemli. Dört maçta üç galibiyetimiz var. Adım adım ilerleyerek, her hafta rakiplerimize göre hazırlanıp ligi iyi yerde bitirmek istiyoruz.Sezon başında kadro yapıları karşılaştırıldığı zaman basketbola yakın olanlar, düşme adaylarından biri olarak bizi gösteriyordu. Birkaç oyuncumuz dışında genç oyunculardan kuruluyuz. Ancak çok iyi çalışıyoruz. Başkanımızın destekleriyle adım adım ilerliyoruz. İnşallah netice de iyi olur. Ligin daha çok başı. Her takım için inişler ve çıkışlar olacak. Play-off için belirlemek adına henüz erken ancak iyi yoldayız” dedi.

“Çarşamba elimizden gelenin en iyisini yapacağız”

Hafta arasında sahalarında Zonguldakspor Basket 67 ağırlayacaklarını belirten deneyimli koç, “Çarşamba günü Zonguldak ile oynayacağız. Hem kadro hem bütçe açısından ligin açık ara en iyi takımı. En büyük şampiyonluk adaylarından. Diğer şampiyonluk adaylarından biri olan Adana’yı 20 sayı farkla yendiler. Çok güçlü takım. Çarşamba günü de elimizden geleni yapacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

deplasman-yalova-basketbol-tkbl(2)