Ersoy Sevinç, doğada gezmeye bayılır. Şehir içindeki gelişi güzel atılmış çöpler de Ersoy’un takibindedir. Nerede bir çöp görse yanındaki poşete koyar en yakın çöp konteynırına kadar taşır. Eğer kendisinin taşıyamayacağından fazla ise hemen Termal Belediyesi temizlik işlerini arar. Görevlilerin hepsi Ersoy’u tanır. Ne isterse bu çevre gönüllüsünü kırmazlar. Temizlik ekibi hemen olay yerine gelir ortalığı tertemiz yapar.

Çalışmaları Değerlendirdiler Çalışmaları Değerlendirdiler

Yalova'ya Çok Ersoy Lazım Çok

Kirletenleri gördüğü anda ise yetkililere haber vererek gereken cezayı almalarını sağlar.

Geçtiğimiz günlerde Ersoy’un isteğini kıramayan Termal Belediye Başkanı Sinan Acar, belediye görevlileri ve Termal gönüllüleri toplanarak  ilçeyi baştan başa temizlediler.

Ersoy dün motosikletiyle  orman içinden geçen yoldan Termal’den Çınarcık’a gitti. Piknikçilerin çok sevdiği bu yolun iki yanındaki çöpleri görünce işini gücünü bırakıp doğruca Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer’in makamına gitti. Durumu anlattı. Başkan Soyer Ersoy’u tanıyordu. İsteğini hemen yerine getirmek için görevlilere talimatını verdi. Ersoy aynı yoldan Termal’e dönerken çöplerin temizliği bitmek üzereydi.

Doğa aşığı, çevre savunucusu Ersoy Sevinç, Termal Belediye Başkanı Sinan Acar ve Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer’e duyarlı davrandıklarından dolayı teşekkür etti.

yalova-faruk-tezcan-haber-gazete-doga-cop (1)yalova-faruk-tezcan-haber-gazete-doga-cop (2)

Kaynak: Haber- Faruk TEZCAN