Yalovaspor Gol Oldu Yağdı Yalovaspor Gol Oldu Yağdı

Geride kalan beşinci haftayla birlikte yoluna kayıpsız devam eden Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor ile Zonguldakspor Basket 67 takımı zirveyi paylaştı. TKBL’nin düşme hattını ise Aslan Yol Burhaniye Belediyespor, Çankırıspor Yükseliş ve ÇBK Gelişim oluşturmaya devam etti. Temsilcimiz ise bu haftayı dördüncü sırada noktaladı.
Beşinci haftanın açılış maçında Emlak Konut Gelişim evinde Urla Belediyesi’ni 81-58 gibi farklı skorla mağlup etmeyi başardı. Sahasında Fenerbahçe Alagöz Holding Gelişim’i ağırlayan Danilo’s Pizza Bursa Antspor parkeden 75-58’lik galibiyetle ayrıldı. 
Aslan Yol Burhaniye Belediyespor’a konuk olan Botaş Gelişim evine 84-48’lik galibiyetle dönmeyi başardı. 
Şampiyonluk adayı Zonguldakspor Basket 67’yi sahasında ağırlayan HDI Sigorta Yalova VİP rakibine 86-78 boyun eğdi. 01 Adana Basketbol konuk ettiği Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor’a ummadığı bir şekilde 63-41 kaybetti.
Çankırıspor Yükseliş takımı ilk galibiyetini Çerkezköy Belediyesi’ni 76-60 devirerek elde etti. Bodrom Basketbol deplasmanına çıkan Trippters.com Turgutlu Belediyespor evine 79-72’lik galibiyetle döndü. Bu haftanın kapanış maçında Tourism x Boğaziçi Basketbol evinde ÇBK Gelişim engelini 69-54’le aşmayı başardı. Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde altıncı hafta maçları 21-22 ve 23 Ekim tarihleri arasında oynanacak. 

yalova-vip-basketbol-lig-kadinlar4yalova-vip-basketbol-lig-kadinlar3yalova-vip-basketbol-lig-kadinlar2