Kardelen öğrencileri Letonya Saldus’taydı

Yalova Merkez Kardelen Ortaokulu,geçen yıl başvurduğu ve 2 yıl devam edecek olan ‘’ Avrupa Okullarında Disiplin ve Demokrasi’’ konulu Comenius Çoklu Okul ortaklıkları projesinde ikinci ziyaretini gerçekleştirdi.

Kardelen öğrencileri Letonya Saldus’taydı
Avrupa Birliği Bakanlığı’nın finansal desteğiyle yürütülen bu projenin ilk ayağı 05-10 Kasım 2012 tarihlerinde İskoçya’nın Glasgow şehrinde yapılmıştı. İkinci ziyaret ise 2 öğretmen ve 5 öğrencinin katılımıyla 25 Şubat-02 Mart tarihlerinde Letonya’nın Saldus şehrine yapıldı.

15-20 Nisan’da yabancı konuklar Yalova’ya gelecek

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, Proje Koordinatörünün, Türkiye’yi yurtdışında çok iyi temsil ettiklerini, giden 5 öğrencinin farklı kültürleri bir arada tanıma fırsatı bulduklarını, yabancı dilin öneminin daha çok farkına vardıklarını ve gelişen bakış açılarını arkadaşlarıyla paylaşarak onlarda da farkındalık yaratmaya katkıda bulunduklarını söylediğini kaydetti. Okul Müdür Vekili Orhan Kurban, Kardelen Ortaokulu ile birlikte Polonya, İskoçya ve Letonya’dan birer okul ve Romanya’dan ise 2 okulun ortaklığıyla yürütülmekte olan projeye desteklerinden dolayı AB Bakanlığı proje uzmanları ve Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-ge ofisi personeline teşekkür ettiklerini belirtti. Kardelen Ortaokulu şimdi de ,15-20 Nisan tarihlerinde 4 ülkeden katılan 5 okul öğrenci ve öğretmenlerini Yalova’da ağırlamaya hazırlanıyor.

YORUM EKLE

banner137

banner138