Okullarda Yalova’nın biyolojik zenginliği eğitimi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2.Bölge Müdürlüğü Yalova Şube Müdürlüğü, sahip olduğumuz doğal güzellikler ve biyolojik zenginliğin korunmasında çocukların bilinçlendirilmesi amacıyla okullarda biyoçeşitlilik eğitimlerine başladı.

Okullarda Yalova’nın biyolojik zenginliği eğitimi

Yalova’nın endemik türleri ve nesli tehlikede olan türlerin tanıtımı ve korunması yönünde bilinç oluşturulması amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle işbirliğine giden Şube Müdürlüğü, bu kapsamdaki eğitimlerin ilkini 700. Yıl Osman Gazi İlköğretim Okulu ve 75.Yıl Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda gerçekleştirdi.

İlköğretim 5, 6 ve 7.sınıflara yönelik olarak yapılması planlanan eğitimlerin 2012-2013 eğitim öğretim yılı boyunca ildeki tüm okullarda gerçekleştirileceğinin altını çizen Yalova Şube Müdürü Gürcan Olcay, şu bilgilendirmede bulundu; “Doğal yapısı, fiziki ve coğrafi konumu sebebiyle ülkemiz, en yüksek biyolojik çeşitliliğe sahip ülkelerden biridir. Sahip olduğumuz doğal güzelliklerimiz ile biyolojik zenginliğimizin korunmasında, çocuklarımızın bilinçlendirilmesi ve eğitimi büyük öneme sahiptir. Bu amaçla biyolojik çeşitliliğin ülkemiz ve insanlık adına öneminin anlatılması, özellikle bölgenin endemik ve nesli tehlike altında bulunan türlerinin tanıtımı ve korunması yönünde bilinç oluşturulması için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şube Müdürlüğümüz işbirliği ile okullarımızda eğitim çalışmalarımızı bir plan dahilinde eğitim yılı boyunca sürdüreceğiz” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138