Üniversitede yeni dönem

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından bir kez daha Yalova Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan ve bu görevini 4 yıl daha sürdürecek olan Rektör Prof. Dr. Niyazi Eruslu, düzenlenen bir kokteyl ile yeni döneme merhaba dedi. Rektör Eruslu’nun kokteylinde 2 ismin katılmaması dikkat çekti.

Üniversitede yeni dönem
 Karaosmanoğlu ve Eren’in yerine Abay ve Alp

Önceki dönemde Rektör Eruslu’nun yanında olan Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu ve Prof. Dr. Recep Hayri Eren, rektör yardımcılığı görevinden alınırken, yeni rektör yardımcıları Prof. Dr. Ali Rıza Abay ve Prof. Dr. Talip Alp oldu. Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım ise, ikinci dönemde de rektör yardımcılığı görevini sürdürecek. Rektör Eruslu, yardımcılarından ikisi değiştirmesiyle ilgili olarak, “Daha fazla rektör yardımcılığı görevine katkı sağlayacak ve zaman ayırabilecek isimleri seçtik. Prof. Alp mali işlerden sorumlu olacak, Prof. Yıldırım yapı işlerinden, Prof. Abay da öğrenci işlerinden. Sayın Filiz hocam da Enerji Bölüm Başkanlığı görevini sürdürecek” diye bilgi verdi.

Hoş geldin kokteyline ilgi yoğundu

Akademisyenlerin ve üniversite bünyesinde çalışanların katıldığı kokteyl ise oldukça kalabalıktı. Rektör Eruslu’ya kokteylde üniversiteye olan katkılarından dolayı çini seramik işlemeli porselen bir tabak hediye edildi. Rektör Eruslu ise, bir dönem daha görevi sürdüreceklerini ve amaçlarının Yalova Üniversitesi’ni hak ettiği dünya üniversiteleri standartlarına kavuşturmak için çaba sarf etmek olacağını söyledi. 
YORUM EKLE

banner137

banner138