Yalovalı çiftçi çocuklarına Bilecik’te ücretsiz meslek kursu

Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, çiftçi ailelerinin erkek çocuklarına yönelik taş ve mermer işlemeciliği, ağaç işlemeciliği ve mobilyacılık konularında parasız yatılı meslek edindirme kursları verileceğini söyledi.

Yalovalı çiftçi çocuklarına Bilecik’te ücretsiz meslek kursu

Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, çiftçi ailelerinin erkek çocuklarına yönelik taş ve mermer işlemeciliği, ağaç işlemeciliği ve mobilyacılık konularında parasız yatılı meslek edindirme kursları verileceğini söyleyerek, Yalovalı çiftçi çocuklarının da Bilecik’te yapılacak bu kurslardan faydalanması için çağrıda bulundu.

Beşli, “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bilecik El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce yapılacak parasız yatılı meslek edindirme kurslarına katılanlara ayda 450 TL cep harçlığı verilecek. Ayrıca iş kazası ve meslek hastalığı sigortası yapılacak. 5 Kasım 2012 tarihine kadar topladığımız kayıtlarda başvuran Yalova’daki çiftçi çocuklarını, gerekirse 2-3 otobüs tutarak ücretsiz olarak Bilecik’e götüreceğiz.

Yalova’daki tüm çiftçi çocuklarını bu kursa götürmek istiyoruz” diye konuştu. Beşli, kursların Yalova’nın köylerinde de duyurulması için afişleri köy kahvelerine kadar dağıtacaklarını ve bu faydalı eğitimlere talep olmasını beklediklerini sözlerine ekledi. 

 

 

YORUM EKLE

banner137

banner138