Çİ-PA’da yok yok

Her Perşembe günü SGK yanındaki boş alanda kurulan bit pazarı, Yalovalı vatandaşlardan büyük rağbet görüyor. Dün de aşırı sıcak ve nemli havaya aldırmayan çok sayıda vatandaşın uğrak yeri olan bit pazarı, Yalovalılar arasında esprili bir şekilde Çİ-PA, yani çingene pazarı olarak anılıyor.

Çİ-PA’da yok yok
Pazarda her türlü ikinci el ve kullanılmış eşyanın yanı sıra elektronik ürünler, hırdavat ürünleri, pul-para koleksiyonları, ilgi çekici objeler bulmak ve pazarlık sonucu gayet uygun fiyatlarla sahip olma imkanı da bulunuyor.

 Ne bisiklet ne motosiklet, sadece 450 TL

Yalova esnafından Baltur Bisiklet’ten Hasan Özkenar’ın satışa sunduğu ikinci el bisikletler, haftanın ilgi çekici ürünlerinden birisi. Her hafta kullanılmış bisikletleri bit pazarında satışa sunduğunu belirten Özkenar’ın bu hafta satışa sunduğu bisikletlerin arasında 13 cc’lik benzin kapasiteli, el yapımı motor-bisiklet dikkat çekti. Normal bir bisiklet kadranının alt kısmına monte edilen motorun, üst gövde kısmında 13 cc’lik benzin deposu yer alıyor. Özkenar, depo ‘full’endiği zaman en az bir hafta boyunca bisiklet üzerinde bir mini motosiklet sürüş keyfinin yaşanacağını dile getiriyor. Bu hafta getirdiği 6 bisikletten ikisinin sabah saatlerinde satıldığını belirten Özkenar, bisikletlerin akşama kadar tamamını satacağından emin. Özkenar, “Biz her hafta buradayız, bisiklet tutkunlarını bekliyoruz” diye konuşuyor. 

YORUM EKLE

banner137

banner138