12 takımın altyapı oyuncularının mücadele ettiği turnuvada 2’nciliği Altayspor, 3’ncülüğü ise Başakşehir kazandı. Dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar verdi.

Termal’de 30 Ağustos’ta gerçekleştirilen “Elit Lig” Turnuvası, Türk futbolunun geleceği olan genç yetenekleri bir araya getirdi. Turnuvaya; İstanbul Başakşehir, Altınordu, Altay, Bursaspor, Darıca Bayramoğlu Spor, Yalova Yıldızlar Spor Kulübü, Yalova Bahçelievler Spor Kulübü, Karamürsel İdmanyurdu, Bursa Kültürspor, Kafkas Spor, Eskişehir Demirspor ve Gölcük Karadenizspor’un altyapı oyuncuları katıldı. Oldukça çekişmeli karşılaşmalara sahne olan turnuvada geleceğin yıldız oyuncuları boy gösterdi.

Turnuvanın şampiyonu ise Bursaspor oldu. Yeşil-beyazlılar, final maçında Altayspor’u mağlup ederek kupanın sahibi oldu. Üçüncülüğü ise Başakşehir elde etti. Turnuvanın sonunda dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar takdim etti. Acar, turnuvanın 30 Ağustos Zafer Bayramı’na yakışan çekişmeli mücadelelere sahne olduğunu söyledi. Termal’in Türk Futbolunun geleceği olan altyapı sporcularının katıldığı böylesi önemli bir turnuvaya evsahipliği yapmasından duyduğu mutluluğu da ifade eden Acar, “Bu turnuvada gösterdikleri performansla bizleri gururlandıran tüm takım ve oyuncularımızı tebrik ediyorum. Onlar Türk futbolunun yarınları için umut veriyor. Biz de Termal Belediyesi olarak spora ve sporcuya her zaman destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Elit Lig Turnuvası’nın Şampiyonu Bursaspor (3)Elit Lig Turnuvası’nın Şampiyonu Bursaspor (1)

Editör: Rümeysa Şahin