Süperde 5. Hafta Mücadeleleri Nefes Kesecek Süperde 5. Hafta Mücadeleleri Nefes Kesecek

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu(TBESF) himayesinden Türkiye Basketbol Federasyonu(TBF)’ye geçen tekerlekli sandalye basketbol liglerinde gruplar ve fikstür belli oldu.
İlimizin başarılı ekibi HDİ Sigorta Yalova Ortopedikler Spor Kulübü 2023-2024 sezonunda A Grubunda yer alırken temsilcimizi güçlü rakipler bekliyor olacak.
Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde 2023-2024 sezonunun fikstür çekimi düzenlendi. İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen ve Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) YouTube kanalından da canlı yayınlanan kura çekimine; TBF Genel Sekreteri Dr. Serhan Antalyalı, TBF Yöneticileri ve kulüp temsilcileri katıldı. 
Açılış konuşmasını gerçekleştiren TBF Genel Sekreteri Dr. Serhan Antalyalı, “Ailemizin yeni üyeleri Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi ekipleriyle bir arada olmaktan çok mutluyuz. Sportif ve idari bakımdan marka değerini koruyarak bayrağı daha da yükseklere taşımak istiyoruz. Tüm takımlarımıza iyi bir sezon diliyorum.” dedi.
Tekerlekli Sandalye Ligler Müdürü Erdem Efe ise “Fikstür çekimi ilk kez Türkiye Basketbol Federasyonu çatısı altında gerçekleştiriliyor. 28 Ekim Cumartesi günü ilk hava atışımızı yapmayı planlıyoruz. Tüm takımlarımıza başarılar dilerim.” açıklamasında bulundu.
HDİ Sigorta Yalova Ortopedikler Spor Kulübü’nün yanı sıra Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi A Grubunda Galatasaray, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyespor, Muş Belediyesi Engelliler Spor Kulübü, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Gazişehir Gaziantep, Demir Kartal ve İskenderun Engelliler takımları yer alıyor. B Grubunda ise son şampiyon Fenerbahçe, Beşiktaş, TSK Rehabilitasyon Merkezi ESK, Bursa Bedensel Engelliler, Bağcılar Engelliler, Pendik Belediyesi Anadolu Yakası, KKTC Vakıflar ve Ordu Büyükşehir Belediyespor bulunuyor.
Yalova-Tekerlekli Sandalye-Fikstür-Grup-Ortopedikler6Yalova-Tekerlekli Sandalye-Fikstür-Grup-Ortopedikler5Yalova-Tekerlekli Sandalye-Fikstür-Grup-Ortopedikler3Yalova-Tekerlekli Sandalye-Fikstür-Grup-Ortopedikler2Yalova-Tekerlekli Sandalye-Fikstür-Grup-Ortopedikler