yalova-il-emniyet-narkotim-uyusturucu-hap-ticaret-operasyon-kopek (3)Yalova İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde halkımızın huzur ve güvenliğine yönelik başta uyuşturucu madde suçları olmak üzere, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotim Ekip Görevlileri tarafından  Uyuşturucu Madde Suçlarına Karışan  Şahısların Tespiti ile Yakalanmasına Yönelik Operasyonel Çalışmalar kararlılıkla sürdürülmeye devam ediyor.

15-16 Ocak günlerinde Narkotim Ekip görevlileri tarafından sokak düzeyinde uyuşturucu madde ticareti yaptıkları değerlendirilen torbacı tabir edilen sokak satıcılarına yönelik olarak sürdürülen çalışmalarda; C.S. Y.Ö. ve Ö.B. isimli şahısların uyuşturucu madde ticareti yaptığına dair bilgilerin değerlendirilmesi üzerine şüpheli şahıslar yakalanarak etkisiz hale getirildi. Narkotik Maddeler Arama Köpeği Gölge eşliğinde; şahısların ikametgâh ve üzerlerinde gerçekleştirilen aramalarda satışa sunulmak üzere,

58 Gram Metamfetamin Maddesi (7 parça halinde)

8.14 Gram Sentetik kannabinoid Maddesi (2 parça halinde),

0.94 Gram Esrar Maddesi (1 Parça halinde);

6 Adet Sentetik Ecza Grubu Hap ele geçirildi.

Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak Suçu ile ilgili olarak yakalanarak gözaltına alınan; Ö.B. isimli şüpheli şahıs Adli Kontrol Tedbir Kararı Şartı uygulandı, C.S. ve Y.Ö. isimli şüpheli şahıslar ise çıkarıldıkları adli makamlarca Tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ayrıca; Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz tarafından yapılan çalışmalarda; B.A. Ş.A. A.O.K. R.A. M.T. H.Y. B.Y. E.K. isimli şüpheliler olmak üzere Toplam 8 şüpheli hakkında Kullanmak için Uyuşturucu Madde Bulundurmak suçlarından işlemler gerçekleştirildi. Şahıslar üzerinde yapılan aramalarda toplam olarak,

12 Adet Sentetik Ecza Grubu Hap,

8.58 Gram Sentetik Kannabinoid Maddesi,

3.34 Gram Esrar Maddesi,

2.10 Gram Metamfetamin Maddesi,

2 Adet Uyuşturucu Madde Kullanım Aparatı,

Motosiklet ve ATV Çetesine Operasyon: 2 Gözaltı Motosiklet ve ATV Çetesine Operasyon: 2 Gözaltı

1 Adet Öğütücü Aparatı ele geçirildi.

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü, toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması, çocuk ve gençliğin sağlıklı geleceğine dair uyuşturucu madde suçlarının önlenmesine yönelik mücadelelerinin kararlılıkla devam edeceğini açıkladı.

Editör: Arda Yavuz