Yalova Lisesi yeni okul binasında devam eden inşaat çalışmaları yaklaşık 4 aydır kaldırılamayan hafriyat yüzünden adeta durma noktasına geldi. 24 Derslikli Yalova Lisesi ve Kapalı Spor Salonu inşaatında, spor salonunun bulunduğu kısımda sabze dolgusu, su yalıtımları yapılıp, temeli betonu atıldı ancak ana okul binasında çıkan hafriyatın kaldırılamaması dolayısıyla temel atılamıyor.

Yalova Lise Yeni Okul Bina Calisma Insaat Hafriyat (2)Spor salonu inşaatında temel atıldı ancak okul binasında adeta dağ gibi yükselen hafriyat yüzünden çalışma yapılamıyor. Yalova Lisesi yeni okul binasında devam eden inşaat çalışmaları yaklaşık 4 aydır kaldırılamayan hafriyat yüzünden adeta durma noktasına geldi. 24 Derslikli Yalova Lisesi ve Kapalı Spor Salonu inşaatında çalışmalar devam ederken, biriken hafriyat nedeniyle ana okul binası inşaatında çalışmalar duraksadı. Fore kazık çalışmaları, başlık kirişleri biten, her iki bloğun altında toplam 650 adet DSM denilen derin zemin karıştırma kazıkları bulunan 24 Derslikli Yalova Lisesi ve Kapalı Spor Salonu inşaatında, spor salonunun bulunduğu kısımda sabze dolgusu, su yalıtımları yapılıp, temeli betonu atıldı ancak ana okul binasında çıkan hafriyatın kaldırılamaması dolayısıyla temel atılamıyor. Döküm yeri sıkıntısının devam etmesi dolayısıyla hafriyat kamyonları yeterli düzeyde çalışamıyor ve maddi olarak da firmaya büyük külfet getiriyor. Geçici olarak bulunan döküm yerlerine en fazla 5-6 kamyon hafriyat dökülmesi dolayısıyla inşaat alanında bulunan hafriyat azalmıyor ve gün geçtikçe çalışmaları daha zor hale getiriyor. Uzun zaman önce temel atma çalışmasının yapılması gereken ancak hafriyat nedeniyle çalışma yapılamayan ana okul binasının temelinin ne zaman atılacağı, hafriyatın tamamen ne zaman kaldırılacağı ve yetkililerin bu konuyla ilgili herhangi bir çalışma yapıp yapmayacağı ise merakla bekleniyor.

Başkan Kandemir; Gelecek Nesillere Güçlü Türkiye Bırakmak Hepimizin Hedefi Başkan Kandemir; Gelecek Nesillere Güçlü Türkiye Bırakmak Hepimizin Hedefi

Yalova Lise Yeni Okul Bina Calisma Insaat Hafriyat (3)

Editör: Arda Yavuz