Eğitim paketinin birinci bölümünde Mücadeleler, Bariz Gol Şansı, Ceza Sahası Olayları, Oyun Yönetimi, Avantaj ve Ofsayt konu başlıkları altında 12 farklı pozisyon incelemesi yer aldı.
Eğitim paketinin ikinci bölümünde "Yer Alma" konu başlıklı sunum yer aldı. Hakemlerin pozisyonlara olan mesafesine odaklanan sunumda, müsabaka içerisindeki farklı aksiyonlara karşı hakemlerin konumlanmaları gereken yerler konusunda bilgi verildi.
Yalova Hakem Akademi 81 Il Online Egitim (5)Oyun kuralları ve pozisyon bazlı değerlendirmelerin yanı sıra Hakem Akademisi'nin yenilikçi bakış açısıyla aylık il eğitimlerinde, hakemlerin yöneticilik becerilerini geliştirecek konulara da yer verilmeye başlandı. Futbolun kendine has dinamikleri ve hakemlerin ihtiyaçları çerçevesinde özel olarak hazırlanan kriz yönetimi eğitimi verildi.
29 Nisan-5 Mayıs tarih aralığında Turkcell EduBiz platformunda kullanıma açık olacak Nisan Ayı İl Eğitimde yapay zeka uygulamalarından da yararlanıldı. Hakem Akademisi, teknolojiyi merkeze alan gelişim odaklı eğitim çalışmalarına ilerleyen dönemde de devam edecek.

Çotanaklar Tarih Yazdı Çotanaklar Tarih Yazdı

Yalova Hakem Akademi 81 Il Online Egitim (4)

Editör: Arda Yavuz