Kıran kırana geçen müsabakaların ardından birinci haftanın en farklı galibiyetini alan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor zirveye yerleşti. Balıkesir ekibini ligin yeni takımları Bodrum Basketbol, Zonguldak Basket 67 takip etti. Temsilcimiz HDİ Sigorta Yalova VİP ise ilk haftada kendine sekizinci sırada yer buldu. Küme düşme hattını ise Emlak Konut Gelişim, Çankırı Yükseliş ve Urla Belediyesi oluşturdu.

Yeni sezonun ilk maçı ÇBK Gelişim ile Çerkezköy Belediyesi arasında oynanırken mücadeleyi konuk ekip 81-66 kazandı. Ligin yeni ekibi Çankırıspor Yükseliş evinde Bodrum Basketbol’a 99-71 boyun eğdi. Genç bir kadro ile mücadele eden Urla Belediyesi şampiyonluk adayı Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor’a 80-41 gibi farklı kaybetti.

HDİ Sigorta Yalova VİP evinde oynadığı karşılaşmada Trippters.com Turgutlu Belediyespor engelini 74-67’lik skorla aştı.

01 Adana Basketbol konuk ettiği Fenerbahçe Alagöz Holding Gelişim’i 82-71 devirdi. Emlak Konut Gelişim’e konuk olan Zonguldak Basket 67 evine 68-46’lık galibiyetle döndü. Aslan Yol Burhaniye Belediyespor ile Danilo’s Pizza Bursa Antspor arasındaki maçı konuk ekip 94-82 kazandı. Tourism X Boğaziçi Basketbol ile Botaş Gelişim arasındaki mücadelede gülen taraf 67-49’luk skorla Ankara temsilcisi oldu.

Safranspor ile Taşköprüspor Berabere Kaldı Safranspor ile Taşköprüspor Berabere Kaldı

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi(TKBL)’nde ikinci hafta maçları 30 Eylül ile 1-2 Ekim 2023 tarihleri arasında oynanacak.

gurespor-basketbol-spor-basket-tkbl (3)gurespor-basketbol-spor-basket-tkbl (1)