Yalovalı Basketbol Hakemleri Ve Masa Görevlileri Yeni Sezona Hazır Yalovalı Basketbol Hakemleri Ve Masa Görevlileri Yeni Sezona Hazır

Yalova ekibinin Süper Ligde oynadığına vurgu yapan başantrenör, bu sezonda hedeflerinin Türkiye Basketbol Ligi’nde şampiyonluk olduğuna vurgu yaptı. İyi bir hazırlık dönemini geride bıraktıklarını dile getiren Beşok, Esenler Erokspor’la oynayacakları maçı kazanarak şehre armağan etmek istediklerini söyledi.

“İlk galibiyetimizi muhteşem taraftarımıza adayacağız”

Süper Lig hedefiyle yola çıktıklarını ifade eden Faruk Beşok,” Yıllardır özellikle son üç dört yıldır hedefi kupası olan bir Yalova şehri var. Yalova organizasyonunda da başarılı oluyorlar. Bir sene tabii Süper Lig'e çıkıp düştüler. Biraz üzüntü verici bir süreç yaşadılar. Geçen sene tekrar final oynayan bir takım. Yani hedefleri çok yukarıda olan bir ekip. Bu sene de hedefimiz aynı şekilde devam ediyor. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Belki bizim için biraz her şey kolay gibi göründü ama hazırlık maçları farklıdır. Çoğu takımın eksiği vardır. Biz çoğu takıma göre biraz daha hazır gibi göründük. Tabii ki bir Erok'un yaşadığı sıkıntılardan dolayı maç buraya alındı. Bizim için bir avantaj. İlk maçı da sahamızda kazanıp son geçen sene Play Off’larda da çok büyük enerjiyle takımı destekleyen Yalova şehrine sezonun ilk maçını da kazanıp armağan etmek istiyoruz” şeklinde konuştu. 

“Yüksek tempolu bir takımız”

Oyun olarak yüksek bir tempoya sahip olduklarını taraftarların da bu oyunu çok seveceğini belirten Beşok,” Daha tempolu oynamaya çalışıyoruz. Ki bu da skorlarda net görünüyor. Yıllardır bu ligde de antrenörlük yapıyorum. Bu ligin belli bir seviyesi var. Belli bir tempoda oynanan bir basketbolu var. O temponun üzerine çıkmamız gerekiyor. Geçmiş takımlarda da ben bunu hep yapmaya çalışıyorum. Çünkü bu oyuncular esasında yetenekli oyuncular. Yalnızca bu ligi kabulleniyorlar ve bu ligde kalıcı oluyorlar. Ama bana göre bu ligden ki son yıllarda artık Türkiye Basketbol Ligi’nden de beş seneye çıkan oyuncuları da görüyoruz. Kendi burada kanıtlayan ya da koçların verdiği doneleri, tempoları doğru şekilde yapmaya çalışan oyuncular rahat bir şekilde çıkıyorlar. Biz bunu takım halinde yapmak istiyoruz. Takım halinde tempomuz yüksek. Yediğimiz sayı da fazla gibi görünüyor ama bana göre hazırlık maçlarında da dönem dönem çok iyi savunmalar yaptık. O savunmadaki dakikayı da on dakikalardan on beş yirmi dakikalara çıkarırsak tam istediğimiz bütün sistem oturmuş olacak. Tüm Yalovalıları maçımıza bekliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

“İlk maçı kazanıp Yalova şehrine armağan edeceğiz” (6)“İlk maçı kazanıp Yalova şehrine armağan edeceğiz” (4)“İlk maçı kazanıp Yalova şehrine armağan edeceğiz” (2)“İlk maçı kazanıp Yalova şehrine armağan edeceğiz” (1)