8 Mart Dünya Kadınlar Günü, ülkemizin farklı yerlerinde kutlanıyor ve bu kutlamalar Yalova’da da devam ederken, çeşitli kurum ve kuruluşlar bu güne özel açıklamalar yayınlıyor. Bu kutlama mesajlarına İYİ Parti Yalova Başkanlığı da katıldı. Genel Merkeze bağlı Gençlik ve Kadın Politikaları Başkanlığı’nın yaptığı açıklamayı paylaşan İYİ Parti Yalova, 8 Mart Dünya Kadınla Günü’nü kutladı

İnce; Adil Bir Yarış Söz Konusu Olmadı İnce; Adil Bir Yarış Söz Konusu Olmadı

“Kadınlar en derin denizde yüzebilir”

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınları anlatırken; ‘’Dünyada her şey kadının eseridir…” diyerek kadınların ne kadar güçlü olduğunu vurgulayan İYİ Parti, “ Evet; biz şefkat dolu, merhametli, güçlü olduğumuzu, dahası her şeye layık olduğumuzu biliriz. Keşke Atamızın o günkü vizyonu bugün layıkıyla anlaşılabilseydi. O zaman ne savaşlar ne de ölümler olurdu… Biz “kadınlar” biliyoruz ki çıkardığımız her ses yankı bulacaktır. Haykırışlarımızla dünyayı daha yaşanabilir, daha müreffeh bir yere dönüştürebiliriz. Biz kadınlar en derin denizde yüzebilir, en yüksek zirveye tırmanabiliriz. Biz her türlü zorluğun üstesinden gelebiliriz.  Bizlerin en büyük arzusu kadınlara eşit fırsatlar tanınması, özgür olmamız, saygıya layık olduğumuzun bilinmesidir. Adaletli bir yaşamı hak ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Kadınlar ekonomik özgürlükler olmadan var olamaz”

En önemli hak olan, yaşam için kadınların büyük mücadeleler verdiğini hatırlatan İYİ Parti, “Kendilerinde kadını öldürmeyi hak gören bir zihniyet ile hâlâ bu yüzyılda bile karşı karşıyayız. Kadınların yaşam hakkı dışında en çok mücadele etmek zorunda olduğu; siyasal ve eşit temsil, eşit işe eşit ücret, kız çocuklarının eğitim hakları bile çok görülüyor. Maalesef ülkemizde bu zor ve ağır mücadeleyi kadınlar olarak hâlen yapmak zorunda kalsak da bu mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Kadınlar olarak bizler ekonomik özgürlüğümüz olmadan var olamayız. Güçlü Türkiye için güçlü kadın şarttır. O nedenle çıkış noktası Dünya Emekçi Kadınlar Günü olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’müz hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm kadınlar nezdinde kutlu olsun. Kurucu Genel Başkanı bir kadın olan ve daha kuruluş aşamasında kadınların siyasi hayatta varlığı için mücadele eden İYİ Partili kadınlar olarak bu yolda mücadelemizi gururla sürdüreceğiz.

Editör: Arda Yavuz