Yalova’da tersanede iş kazası: Başmühendis öldü, müdür ağır yaralı Yalova’da tersanede iş kazası: Başmühendis öldü, müdür ağır yaralı

Altınova İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden Çok Önemli Ziyaret 

Altınova İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Speed Tekstil işletmesinde çalışan kadınlara bir ziyaret gerçekleştirildi. 
KADES anlatıldı
Yalova Altinova Ilce Emniyet Mudurlugu Kades Uygulama Vatandas Bilgilendirme (4)Altınova İlçe Emniyet Müdürlüğü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Speed Tekstil işletmesinde çalışan kadınlara yönelik önemli bir ziyaret gerçekleştirdi.  Ziyaret kapsamında, 150 adet KADES broşürü dağıtılarak kadınlara KADES (Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele) uygulamasının önemi ve kullanımı hakkında detaylı bilgiler sunuldu. 
Telefonlara uygulama indirildi
Ayrıca, işletmede çalışan 30 kadının telefonlarına KADES uygulaması yüklenerek nasıl kullanılacağı konusunda uygulamalı bir eğitim verildi. Bununla birlikte, Türkiye'de kadına yönelik şiddetle mücadelede önemli bir yasal düzenleme olan 6284 Sayılı Kanun kapsamında gerekli bilgilendirmeler yapıldı. Kadınların hakları ve şiddetle mücadele konularında farkındalık oluşturulması adına yapılan bu ziyaret, toplumsal duyarlılığın artırılmasına önemli bir katkı sağladı.

Yalova Altinova Ilce Emniyet Mudurlugu Kades Uygulama Vatandas Bilgilendirme (3)Yalova Altinova Ilce Emniyet Mudurlugu Kades Uygulama Vatandas Bilgilendirme (1)

Editör: Arda Yavuz