Denizcilik ve Aşçılık Bölümlerinden Görkemli Veda Denizcilik ve Aşçılık Bölümlerinden Görkemli Veda

Açılış paneliyle başlayarak gün boyu devam eden söyleşilerle büyük bir kalabalığa hitap eden Kariyer Fuarı, farklı sektörlerden ulusal ve uluslararası birçok firmaya öğrencilerimizle buluşma fırsatı sundu. I. Kariyer Fuarı açılış programına Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası yöneticileri, il müdürleri, sektör temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve basın mensupları katıldı. Kariyer Fuar Açılış Oturumu öncesi söz alan Kariyer Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Yasin Galip Gençer, 15. yılını dolduran üniversitemize yakışır bir fuar organize ettiklerini dile getirerek, "Kariyer fuarımızın kendini geliştirerek gelenekselleşmesini diliyoruz" diye konuştu.

Yalova Kariyer Fuari Ilgi Odak Is Staj Ogrenci (4)“Geleceğin aktörlerini yetiştiriyoruz”

Açılış konuşmalarını yapan Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı ise, içerisinde bulunduğumuz yüzyılın ‘network yüzyılı’ olduğuna dikkat çekerek, fuarların sosyal ağların en önemli parçalarından biri olduğunu ifade etti. Kariyer planlamaları ve mesleki gelişimle geleceğin aktörlerini yetiştirdiklerini belirten Bahçekapılı, “Yapay zeka teknolojileri, birçok sektörde iş yapma şekillerini kökten değiştiriyor ve bu durum, kariyer anlayışımızı da yeniden şekillendiriyor. Bu açıdan Kariyer Fuarının çok önemli fırsatlar sunacağına inanıyorum” dedi.

Yalova Kariyer Fuari Ilgi Odak Is Staj Ogrenci (3)“Üniversite ile kentin bütünleşmesi adına çok önemli bir organizasyon”

Kariyer Fuarı’nın açılışında katılımcılara hitap eden Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya da, üniversite ile kentin bütünleşmesi açısından Kariyer Fuarı’nın önemine vurgu yaptı. Bugünün gençlerinin henüz eğitimleri devam ederken geleceklerine dair fikir sahibi olabilmelerine dikkat çeken Vali Kaya, Kariyer Fuarı benzeri organizasyonların çeşitlenerek artması için çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi.

Yalova Kariyer Fuari Ilgi Odak Is Staj Ogrenci (7)Yalova Kariyer Fuari Ilgi Odak Is Staj Ogrenci (8)Yalova Kariyer Fuari Ilgi Odak Is Staj Ogrenci (6)Yalova Kariyer Fuari Ilgi Odak Is Staj Ogrenci (5)

Editör: Arda Yavuz