Geçtiğimiz günlerde YalovaRomanların yeni adresi olan Kazımiye Köyü Konteyner Kent’e konuk olduk ve vatandaşların sorunlarını gündeme getirdik. Bugün gerçekleştirdiğimiz ziyarette ise yağan yağmur dolayısıyla Roman vatandaşların evlerini su bastığı görüldü. Mağdur olan vatandaşlar ise seslerinin duyulmasını ve bir an önce bu sorunların çözülmesini istiyor. Bir Roman vatandaşı ise sudan zarar gören evinin çatısını yaparken ayağının kesildiğini ve 200’e yakın dikiş atıldığını anlattı. 
Evinin tavanını onarmaya çalışırken bacağından olan mahalle sakini Yaşar bey, “Cumartesi günü evimin tavanını yaparken spiral fırladı, ayağımı komple kesti ve kemiğe kadar kırdı. Benim çalışma durumum artık mümkün değil. Evimin geçim kaynağını sağlayan tek kişi bendim. Bir yağmurda herkesin evini su bastı. Ben kendi evimi yapmaya çalışırken ayağımdan oldum” dedi. 
Gördükleri halde kimse bir şey yapmıyor diyen Yaşar bey, “Akşam kurtlar, çakallar burada geziyor. Yeter artık. 5 çocuğumuz burada yaralanmıştı. 6. kişide ben oldum.  Birgün gelipte bir geçmiş olsun demediler. Aylığımız yok. Kağıt toplayarak geçimimizi sağlıyorduk. Doktorlar, 6 ay boyunca yataktan kalkamayacağımı söyledi. 6 ay boyunca bu haldeyim. Yerimizden yurdumuzdan ettiler. Eski yerimizden memnunduk. İşime yakındım en azından. Şimdi ise motorla gidip gelmek zorundayım. Biz Romanız diye mi böyle yapıyorlar. Çingenesin hadi öl diyorlar. Böyle olur mu ya. Şimdi seçimler var. Gelecekler buraya oy isteyecekler. Ben oyumu nasıl vereyim?” şeklinde konuştu. 
Görüşme gerçekleştirdiğimiz vatandaşın gelini ise “Yaşadığımız bölgede ne telefonlarımız ne internetimiz çekmiyor. Kazanın olduğu akşam ambulansı arayıp buraya çağıramadık. Kendi imkanlarımızla hastaneye götürmeye çalıştık. Eğer geç kalsaydık belki de kan kaybından ölecekti” ifadelerine yer verdi.

Mimarlar Odası’na Yeni Başkan Mimarlar Odası’na Yeni Başkan

Özel Haber 
Muhabir : Duygu Saral 
Kamera :  Rümeysa Şahin