Hürriyet Mahallesi sakinleri, Hükümet Konağı arkasında gerçekleştirilen Altınova Belediyesi’nin geleneksel iftarlarında mahalle sakinleri bir araya gelerek birlikte oruç açma imkânı buldu.

Yalova Altinova Hurriyet Mahalle Belediye Baskan Oruc Iftar (1)Masaları tek tek dolaştılar

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve eşi Yasemin Oral’ın ev sahipliğinde gerçekleşen iftar, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dua ile başladı. Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve eşi Yasemin Oral, iftar öncesi masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet ettiler.

Altınova Belediyesi Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bahçesi’nde Fide Dikim Zamanı Altınova Belediyesi Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bahçesi’nde Fide Dikim Zamanı

Yalova Altinova Hurriyet Mahalle Belediye Baskan Oruc Iftar (2)“Yaşayarak öğreniyor”

Toplu iftarlar sayesinde vatandaşların aynı duyguda buluştuğunu, birlik ve beraberliğin pekiştiğini söyleyen Başkan Oral, “Böylesi etkinlikler çocuklarımız ve gençlerimiz için de oldukça önemli anlardır. Çocuklarımız birlikte oruç açmanın faziletini öğreniyorlar. Birliği, beraberliği, paylaşmayı yaşayarak anlıyorlar. Bizlerle birlikte oruç açtığınız için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yalova Altinova Hurriyet Mahalle Belediye Baskan Oruc Iftar (5)Yalova Altinova Hurriyet Mahalle Belediye Baskan Oruc Iftar (4)Yalova Altinova Hurriyet Mahalle Belediye Baskan Oruc Iftar (3)

Editör: Arda Yavuz